Vítejte na stránkách Cheiront T, o.p.s.

V RÁMCI FESTIVALU TÝDNY PROTI RASISMU A XENOFOBII PŘIJEDE ZNÁMÁ ČESKÁ SOCIOLOŽKA JIŘINA ŠIKLOVÁ

26. 05. 2014

V rámci kulturně-vzdělávacího festivalu Týdny proti rasismu a xenofobii, který již po patnácté pořádá Cheiron T, o.p.s., do Tábora zavítá známá česká socioložka a publicistka, zakladatelka Centra a knihovny Gender Studies v Praze a spoluzakladatelka katedry sociologie Filozofické fakulty Univerzity Karlovy PhDr. Jiřina Šiklová, CSc.. Tématem, o kterém bude především hovořit, je téma nerovného postavení mužů a žen na trhu práce.

více >

PRÁVĚ VYŠLO DRUHÉ ČÍSLO ČASOPISU ZVONÍ!

07. 05. 2014

Časopis Vám přináší rozhovory se zajímavými osobnostmi ze školního prostředí, analýzy i komentáře a řadu tipů do výuky.

více >

NAUČME DĚTI UČIT SE!

25. 04. 2014

Ve dnech 7. a 8. dubna uspořádal Cheiron T ve spolupráci se společností Člověk v tísni vzdělávací kurz Konceptuální učení – příprava dětí se speciálními vzdělávacími potřebami na vstup do školy, který proběhl na Střelnici za účasti dvaceti pedagogů z mateřských a základních škol a pracovníků neziskové organizace.

více >

JEDEN SVĚT 2014 TÁBOR - SUMA SUMÁRUM

23. 04. 2014

Práce. Téma letošního festivalu dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět. Kdo nepřišelna promítání filmů, marně si lámal hlavu se slogany, které na chodce shlížely z vývěsních ploch či led obrazovky na Křižíkově náměstí. Vzala mi tátu, někdy se jí bojím, stále ji hledám...ale koho?

více >

BENEFIČNÍ ČAJOVÝ DÝCHÁNEK SE SWING BANDEM V ČERVNU OPĚT NA STŘELNICI

14. 04. 2014

Vážení přátelé, příznivci a partneři Cheironu,

rok s rokem se sešel a my si Vás opět dovolujeme pozvat na naši červnovou benefiční akci "Čajový dýchánek se Swing bandem Tábor", která se uskuteční v pátek 6. června 2014 od 19:00 hodin na Střelnici v Táboře a to v duchu prvorepublikových čajů.

více >

VÍTĚZ SOUTĚŽE Z FESTIVALU JEDEN SVĚT JE ZNÁM!

26. 03. 2014

Vážení příznivci a návštěvníci festivalu Jeden svět.

Ještě jednou Vám děkujeme za účast na táborském festivalu Jeden svět a doufáme, že jste byli s jeho programem spokojeni. V rámci festivalu proběhla soutěž o šestichodové degustační menu pro 2 osoby v hotelu Nautilus.Vítězem soutěže se stává Martin Čížek.

Gratulujeme a přejeme příjemný chuťový zážitek.

Cheiron Tým

NOVÉ ČÍSLO CHEIRON TRIBUNE PRÁVĚ VYCHÁZÍ

20. 03. 2014

A je to tady! Nové číslo Cheiron Tribune s pořadovým číslem 5 právě vychází. O to příjemnější, že to je na první jarní den!

A co zde naleznete? Jako vždy především to, co jsme tvořili tentokráte od října do ledna. Mimojiné i rozhovor s naším patronem Janem Rumlem, festival Jeden svět nebo čtení o projektu Pojďte do školky, který v současné době realizujeme.

Přejeme Vám hezký první jarní den třeba i ve společnosti našeho Cheiron Tribune.

Prohlédnout a přečíst si ho můžete ZDE.

KULATÝ STŮL NA TÉMA „POJĎTE DO ŠKOLKY!“

27. 02. 2014

V rámci celorepublikového projektu „Pojďte do školky!“, který je financován z Evropského sociálního fondu/Operační program pro vzdělávání a konkurenceschopnost a Státního rozpočtu ČR proběhlo setkání odborníků nad tématem dětí propadávajících sítem předškolního vzdělávání. Tzv. „kulatý stůl“ se uskutečnil 29. ledna 2014 pod záštitou místostarostky pro sociální oblast Ing. Olgy Bastlové a místostarosty pro oblast školství Mgr. Emila Nývlta. Tohoto setkání se zúčastnili také vedoucí výše zmíněných oblastí Mgr. Lucie Manková a Ing. Radomír Kouba, dále zástupci OSPOD, terénní pracovnice, romská koordinátorka, zástupce Pedagogicko-psychologické poradny, Poradenského centra Tábor, paní ředitelka a pedagogové několika základních a mateřských škol, členka komunitního plánování sociálních služeb města Tábora a zástupci organizace Cheiron T, o.p.s.

více >

FESTIVAL JEDEN SVĚT UŽ PODESÁTÉ V TÁBOŘE!

03. 02. 2014

Festival Jeden svět 2014 bude o práci
Práce je hlavním tématem 16. ročníku Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět. V Táboře se letos koná jubilejní 10. ročník a to od 20. do 23. března, pořádaný neziskovou organizací Cheiron T o.p.s. ve spolupráci s Café Gallery MP7 a základní školou Bernarda Bolzana. Festival letos probíhá pod záštitou Ing. Jiřího Fišera, starosty města Tábora, a Mgr. Jana Rumla, aktivisty v oblasti lidských práv.

více >

PF 2014

19. 12. 2013

CHEIRON T MÁ SVÉHO PARTNERA!

17. 12. 2013

Patronát nad naší společností Cheiron T, o.p.s. převzal český politik a aktivista v oblasti lidských práv, chartista, člen Výboru na obranu nespravedlivě stíhaných a Hnutí za občanskou svobodu, v devadesátých letech ministr vnitra České republiky spoluzakladatel Lidových novin a týdeníku Respekt Mgr. JAN RUML. Je nám velkou ctí.

MIKULÁŠ I LETOS NEZAPOMNĚL!

10. 12. 2013

V pátek 6. prosince proběhla v sálu restaurace Na Pěkné vyhlídce tradiční Mikulášská besídka pro rodiny ze sociálně znevýhodněného prostředí, kterou pořádal Cheiron T, o.p.s. ve spolupráci s občanským sdružením Jekhetane Tábor.

více >

DĚTI NÁM TO ŘEKNOU!

06. 12. 2013

Po předchozích zkušenostech s komunitní prací mezi dospělou romskou populací jsme se rozhodli dát také více prostoru dětem, jejich pohledu na věc, názorům a přáním a díky podpoře společného sbírkového projektu Nadace rozvoje občanské společnosti a České televize Pomozte dětem budeme celý příští rok společně pracovat na zlepšení situace romské komunity v Táboře z pohledu těch nejmenších.

více >

FESTIVAL ŽIVOTAUMĚNÍ 2013

29. 11. 2013

Tisková zpráva / Tábor / 25.11.2013

Životaumění den po dni

17. ročník kulturně-vzdělávacího festivalu letos proběhl od 4. do 14. listopadu. Pořadatelem byla jako každoročně obecně prospěšná společnost Cheiron T a byl uskutečněn v rámci projektu „Drogy a umění“ za podpory města Tábor. Na zdárném průběhu festivalu se letos také podílely následující organizace: galerie Dílna, Baobab, Mp7, Natural Tábor, Aux Café a Auritus.

více >

Zveme Vás na přednášku o waldorfské pedagogice, která se koná již v úterý 12.11.!

08. 11. 2013

Chtěli bychom Vás, pozvat na přednášku Tomáše Boňka, faráře Obce křesťanů VÝCHOVA K POZEMSKOSTI - WALDORFSKÁ PEDAGOGIKA JAKO BRÁNA DO ŽIVOTA NA ZEMI.

Přednáška se koná v úterý 12. listopadu od 19 hodin v Komunitním centru pro děti a mládež Cheiron T(Děkanská ulice 302 za kostelem na Žižkově náměstí). Přednáška probíhá v rámci 17. ročníku kulturně-vzdělávacího festivalu ŽIVOTAUMĚNÍ, který pořádá Cheiron T za finanční podpory Města Tábora.

více >

Festival Životaumění letos představí různé alternativy, závislosti a genderovou problematiku

24. 10. 2013

Obecně prospěšná společnost Cheiron T zahajuje v pondělí 4. listopadu 2013 již 17. ročník kulturně-vzdělávacího festivalu „ŽIVOTAUMĚNÍ“. V Táboře budou probíhat besedy, přednášky a filmové projekce na téma závislostí, alternativní pedagogiky, alternativních přístupů k životu, veganské kuchyně a také se dotkneme genderové problematiky. Kulturně-vzdělávací festival pořádá Cheiron T, o.p.s. v rámci projektu „Drogy a umění“ za podpory města Tábor. Na festivalu letos spolupracují také Aux Café, MP7 a nakladatelství Baobab, občanské sdružení Otevři oči, Auritus - centrum pro lidi ohrožené drogou, jídelnou Natural Tábor a Kulturne.com.

více >

PODZIM S AVASTEM

11. 10. 2013

Tak jako minulý rok i letos nám v naší činnosti vydatně pomáhá Nadační Fond Avast.

Letos na podzim naší činnost v Komunitním centru pro děti a mláděž Cheiron T podpořil významnou částkou 250000,- Kč. „Nadační fond Avast nám poslední dva roky velmi výrazně pomohl zajistit činnost centra. I když se snažíme o vícezdrojové financování bez této podpory bychom se stěží mohli soustředit na tu nejdůležitější věc: Tou je především přímá práce s dětmi a mládeží ze sociálně znevýhodněného prostředí“, nastínil Roman Varga – ředitel Cheiron T, o.p.s.

Den sousedství v Cheironu přinesl sushi, muzicírování a dobrou náladu

02. 10. 2013

Ve čtvrtek 26. září proběhl v Komunitním centru pro děti a mládež Cheiron T již druhý ročník Dne sousedství, který se konal v rámci projektu „Na cestě ke zplnomocnění“ za podpory Úřadu vlády, Jihočeského kraje a Města Tábor. Užít si příjemné odpoledne přišlo několik desítek lidí z okolí Cheironu – nechyběli sousedé, naši podporovatelé a příznivci, klienti i jejich rodiny.

více >

POJĎTE DO ŠKOLKY! VOLÁ NOVÝ PROJEKT CHEIRONU S PŘEDŠKOLÁKY

13. 09. 2013

Tisková zpráva /12.9. 2013

Po prázdninových přípravách se v září naplno rozjíždí předškolní klub pro děti ve věku od 3 let do nástupu na základní školu. Celorepublikový projekt realizujeme za podpory Evropského sociálního fondu společně s Člověkem v tísni a dalšími sedmi partnery. Hlavním cílem projektu je připravit předškoláky na první velkou změnu v jejich životě – vstup do první třídy.

více >

POHÁDKOVÁ NOC S KRÁLEM ARTUŠEM A RYTÍŘI KULATÉHO STOLU

04. 09. 2013

Poslední prázdninový čtvrtek se děti navštěvující Klub pro mladší v Cheironu staly součástí legendy o svatém grálu a nahlédly tak do raného středověku a doby rytířské. Deset dětí, které za úkoly z českého jazyka a matematiky získaly stanovený počet hvězdiček, se mohlo zúčastnit této „pohádkové noci s Cheironem“, která je pokaždé velmi oblíbenou zážitkovo-pedagogickou aktivitou.

více >

NA TIME OUTU BYLO ŽIVO

03. 09. 2013

Cheiron T, o.p.s. pořádal od 19. do 23. srpna již po osmé Time Out - zážitkový program pro romské děti ze sociálně znevýhodněného prostředí. Akce, která i letos probíhala ve vzdělávacím středisku ZVAS v Blatnici, se zúčastnilo patnáct dětí ve věku od 10 do 15 let.

více >

PRODLOUŽENÝ TERMÍN - VÝBĚROVÉ ŘÍZENÍ NA POZICI SOCIÁLNÍ PRACOVNÍK / PRACOVNÍK V SOCIÁLNÍCH SLUŽBÁCH

14. 08. 2013

Cheiron T, o.p.s., nezisková organizace poskytující sociální služby pro děti a mládež, vyhlašuje výběrové řízení na pozici sociální pracovník/pracovník v sociálních službách.

Datum nástupu: září 2013
Úvazek: plný (odpolední provoz)
Místo výkonu práce: Tábor
Cílová skupina: mládež ze sociálně vyloučeného prostředí ve věku 15 – 26 let

více >

| 1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 |

KALENDÁŘ AKCÍ

Aktuální výroční zpráva 2016

Výroční zpráva 2016

Aktuální číslo Cheiron Tribune

Cheiron Tribune 1/2017

OTEVŘENÉ MÍSTNÍ CENTRUM DOFE

programu
Mezinárodní cena
vévody z Edinburghu,
Česká republika

nabízí mladým lidem
ve věku od 14 do 24 let
zapojit se do mezinárodního
programu
a získat ocenění
na bronzové, stříbrné
a zlaté úrovni.

Koordinátorka místního centra:
Petra Basíková
dofetabor@gmail.com

MEZINÁRODNÍ CENA - DofE

 

button techsoup.cz

detail

Chybová hlášení:


WARNING: Chyba! V hierarchii není definována sekce s id GALLERY