Vítejte na stránkách Cheiront T, o.p.s.

CHEIRON JIŽ POTŘETÍ OTEVŘEL DVEŘE SOUSEDŮM

23. 09. 2014

Ve čtvrtek 18. října uspořádalo komunitní centrum Cheiron T již třetí ročník akce s názvem Den sousedství. Ten odstartoval úderem 14. hodiny, kdy pracovníci společně s dobrovolníky přeměnili prostory za kostelem na Žižkově náměstí na kavárnu, dětský koutek, tvůrčí dílnu a hernu. A nechyběl ani oblíbený gril. Akci přišlo podpořit okolo padesáti příznivců organizace.

více >

5 MINUT PRO SOJČÁK

17. 09. 2014

Cheiron T o.p.s. si připravil pro širokou veřejnost akci s názvem 5 minut pro Sojčák. Touto aktivitou chceme oslavit jednoleté výročí terénního programu a předškolního klubu. Akce se uskuteční ve středu 1. října od 14 hodin před bývalou osmou základní školou na Sídlišti nad Lužnicí.
Program nabídne hry a soutěže pro děti, fotodokumentaci z uplynulého roku a spoustu hudby, jídla a zábavy. Především na tuto akci zveme občany, kteří bydlí na sídlišti a rodiče s dětmi (především předškolního věku).
Na všechny se těší pracovníci Cheironu.

Akci podpořil Nadační Fond Albert.

MULTI KULTI TURNAJ V NOHEJBALE

12. 09. 2014

A je to tady! Rok s rokem se sešel a je tu další ročník Turnaje v nohejbale. A i když se letos posunul až na říjen, tak doufáme, že se sejde dostatek týmů, abychom mohli vzdát holt nejenom této nádherné hře, ale také vzdát holt lidské rozmanitosti. Hrajeme totiž bez předsudků a proti rasismu a  ještě navíc o putovní pohár. Tak přijďte změřit síly.

více >

DEN SOUSEDSTVÍ 18. ZÁŘÍ

03. 09. 2014

3. ročník klasické akce s názvem Den sousedství, si nejen pro sousedy, ale i pro přátele a spřátelené organizace, připravil Cheiron T.
Akce se uskuteční 18. září od 14 hodin před komunitnim centrem Cheiron a kolem kostela na Žižkově náměstí. Tešte se na grilování, hudbu,dětský koutek a dobrou náladu.

TIME OUT POZVAL DĚTI POUZE NA ZDÁNLIVÉ ODDECHNUTÍ

29. 08. 2014

Letos se uskutečnil devátý ročník týdenního pobytového programu Time Out pro romské děti, pořádaný organizací Cheiron T, o.p.s., jehož cílem je pomocí technik prožitkové pedagogiky a pobytu v přírodě vést městské děti převážně ze sociálně znevýhodněného prostředí ke zdravému přístupu k sobě, ostatním lidem a životnímu prostředí. Akce tradičně probíhala ve vzdělávacím středisku ZVAS v Blatnici u Mladé Vožice ve dnech 18. až 22. srpna a účastnilo se jí třináct dětí.

více >

CHEIRONSKÉ VÝLETY ZA HISTORIÍ ROMŮ

15. 08. 2014

Pro klienty Klubu pro mladší jsme na prázdniny připravili dva tématické výlety, které se věnovaly historii a putování Romů.

více >

VYŠLO TŘETÍ ČÍSLO ČASOPISU ZVONÍ

31. 07. 2014

Rádi bychom Vám představili třetí číslo časopisu Zvoní!, které vychází jako součást projektu „Pojďte do školky!“.

více >

ROMSKÁ HUDBA ZAZNÍ V SRDCI TÁBORA 8. ročník festivalu romské kultury „Kerekate – V kruhu“

21. 07. 2014

Osmý ročník festivalu KEREKATE – V KRUHU se uskuteční v sobotu 26. července 2014 od 15:00 do 22:00 hodin na Žižkově náměstí v Táboře. Představí se na něm výborné cimbálové kapely jako je Cindži Renta z Českého Krumlova či Cimbálová kapela Martina Feča z Prahy, dále unikátní kapela z Rokycan Kale či královéhradečtí živelní Terne Čhave. Pozvání do Tábora přijal také skvělý hudebník Vojta Lavička s kapelou Gipsy Spirit. Na pódiu se představí taneční soubory z Českého Krumlova, Písku a Dobré Vody u Toužimi. Nenechte si ujít tradiční čardáše v hudbě i tanci a zároveň objevte žánrové přesahy do latiny, jazzu a rocku s odkazem na romské kořeny.

více >

ČAJOVÝ DÝCHÁNEK SE SWING BANDEM TÁBOR PŘINESL CHEIRONU 87.500 Kč

17. 06. 2014

Čajový dýchánek se Swing Bandem se letos opravdu povedl podle našich představ. I samotný výtěžek 87.500 Kč je velkým úspěchem. Děkujeme všem partnerům benefice, návštěvníkům, dobrovolníkům, hostům a záštitám akce. Speciální poděkování patří Swing Bandu Tábor za to, že pro nás hrál a že nás má rád, moderátorovi večera Štěpánu Pavlíkovi za pohodu a provázení večerem a také Josefu Neméthovi a restauraci Střelnice za možnost benefici na Střelnici udělat. Máme Vás všechny moc rádi .... a cheironský klobouk dolů před Vámi!

Za Cheiron T

Tomáš Bílý

Zde fotogalerie z akce

SKATEOVÉ ZÁVODY PŘILÁKALY OKOLO 200 DĚTÍ A MLADÝCH LIDÍ

12. 06. 2014

V sobotu 31. května se v táborském skate parku na Sídlišti nad Lužnicí uskutečnil již dvanáctý ročník závodů ve skateboardingu nazvaný Taboard skate session. Cheiron T, o.p.s. se podílel na přípravách a pomáhal s celou realizací závodů společně ve spolupráci s Taboard o.s.

více >

ZAHRADA STŘELNICE ROZKVETE V RYTMU SWINGU - TISKOVÁ ZPRÁVA

28. 05. 2014

Oblíbený hudební ansámble Swing Band Tábor nás v pátek 6. června opět přenese do časů našich prarodičů. V zahradě restaurace Střelnice se v 19 hodin otevřou pomyslné dveře společenské akce „Čajový dýchánek“, která nabídne příjemnou hudbu k tanci i poslechu a zároveň podpoří činnost společnosti Cheiron T, o.p.s., která již sedmnáct let pracuje v Táboře s dětmi a mladými lidmi „na šikmé ploše“.

více >

ROZTANČENÁ SOBOTA

27. 05. 2014

V sobotu 17. května 2014 od 13 do 19 hodin uspořádal Cheiron T, o.p.s. pod záštitou místostarostky města Tábora Ing. Lenky Horejskové již 6. ročník soutěžní přehlídky romských tanečních souborů „SOMNAKUŇI ČERCHEŇ – ZLATÁ HVĚZDA“. Místem konání soutěže byl sál restaurace Na Pěkné vyhlídce v Táboře. O pohár a účast na romském festivalu Kerekate se utkaly čtyři taneční soubory: Kale jakha z České lípy, Čiriklore z Tábora, Amare Romane Čhave z Českého Krumlova a Aven drom z Větřní.

více >

V RÁMCI FESTIVALU TÝDNY PROTI RASISMU A XENOFOBII PŘIJEDE ZNÁMÁ ČESKÁ SOCIOLOŽKA JIŘINA ŠIKLOVÁ

26. 05. 2014

V rámci kulturně-vzdělávacího festivalu Týdny proti rasismu a xenofobii, který již po patnácté pořádá Cheiron T, o.p.s., do Tábora zavítá známá česká socioložka a publicistka, zakladatelka Centra a knihovny Gender Studies v Praze a spoluzakladatelka katedry sociologie Filozofické fakulty Univerzity Karlovy PhDr. Jiřina Šiklová, CSc.. Tématem, o kterém bude především hovořit, je téma nerovného postavení mužů a žen na trhu práce.

více >

PRÁVĚ VYŠLO DRUHÉ ČÍSLO ČASOPISU ZVONÍ!

07. 05. 2014

Časopis Vám přináší rozhovory se zajímavými osobnostmi ze školního prostředí, analýzy i komentáře a řadu tipů do výuky.

více >

NAUČME DĚTI UČIT SE!

25. 04. 2014

Ve dnech 7. a 8. dubna uspořádal Cheiron T ve spolupráci se společností Člověk v tísni vzdělávací kurz Konceptuální učení – příprava dětí se speciálními vzdělávacími potřebami na vstup do školy, který proběhl na Střelnici za účasti dvaceti pedagogů z mateřských a základních škol a pracovníků neziskové organizace.

více >

JEDEN SVĚT 2014 TÁBOR - SUMA SUMÁRUM

23. 04. 2014

Práce. Téma letošního festivalu dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět. Kdo nepřišelna promítání filmů, marně si lámal hlavu se slogany, které na chodce shlížely z vývěsních ploch či led obrazovky na Křižíkově náměstí. Vzala mi tátu, někdy se jí bojím, stále ji hledám...ale koho?

více >

BENEFIČNÍ ČAJOVÝ DÝCHÁNEK SE SWING BANDEM V ČERVNU OPĚT NA STŘELNICI

14. 04. 2014

Vážení přátelé, příznivci a partneři Cheironu,

rok s rokem se sešel a my si Vás opět dovolujeme pozvat na naši červnovou benefiční akci "Čajový dýchánek se Swing bandem Tábor", která se uskuteční v pátek 6. června 2014 od 19:00 hodin na Střelnici v Táboře a to v duchu prvorepublikových čajů.

více >

VÍTĚZ SOUTĚŽE Z FESTIVALU JEDEN SVĚT JE ZNÁM!

26. 03. 2014

Vážení příznivci a návštěvníci festivalu Jeden svět.

Ještě jednou Vám děkujeme za účast na táborském festivalu Jeden svět a doufáme, že jste byli s jeho programem spokojeni. V rámci festivalu proběhla soutěž o šestichodové degustační menu pro 2 osoby v hotelu Nautilus.Vítězem soutěže se stává Martin Čížek.

Gratulujeme a přejeme příjemný chuťový zážitek.

Cheiron Tým

NOVÉ ČÍSLO CHEIRON TRIBUNE PRÁVĚ VYCHÁZÍ

20. 03. 2014

A je to tady! Nové číslo Cheiron Tribune s pořadovým číslem 5 právě vychází. O to příjemnější, že to je na první jarní den!

A co zde naleznete? Jako vždy především to, co jsme tvořili tentokráte od října do ledna. Mimojiné i rozhovor s naším patronem Janem Rumlem, festival Jeden svět nebo čtení o projektu Pojďte do školky, který v současné době realizujeme.

Přejeme Vám hezký první jarní den třeba i ve společnosti našeho Cheiron Tribune.

Prohlédnout a přečíst si ho můžete ZDE.

KULATÝ STŮL NA TÉMA „POJĎTE DO ŠKOLKY!“

27. 02. 2014

V rámci celorepublikového projektu „Pojďte do školky!“, který je financován z Evropského sociálního fondu/Operační program pro vzdělávání a konkurenceschopnost a Státního rozpočtu ČR proběhlo setkání odborníků nad tématem dětí propadávajících sítem předškolního vzdělávání. Tzv. „kulatý stůl“ se uskutečnil 29. ledna 2014 pod záštitou místostarostky pro sociální oblast Ing. Olgy Bastlové a místostarosty pro oblast školství Mgr. Emila Nývlta. Tohoto setkání se zúčastnili také vedoucí výše zmíněných oblastí Mgr. Lucie Manková a Ing. Radomír Kouba, dále zástupci OSPOD, terénní pracovnice, romská koordinátorka, zástupce Pedagogicko-psychologické poradny, Poradenského centra Tábor, paní ředitelka a pedagogové několika základních a mateřských škol, členka komunitního plánování sociálních služeb města Tábora a zástupci organizace Cheiron T, o.p.s.

více >

FESTIVAL JEDEN SVĚT UŽ PODESÁTÉ V TÁBOŘE!

03. 02. 2014

Festival Jeden svět 2014 bude o práci
Práce je hlavním tématem 16. ročníku Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět. V Táboře se letos koná jubilejní 10. ročník a to od 20. do 23. března, pořádaný neziskovou organizací Cheiron T o.p.s. ve spolupráci s Café Gallery MP7 a základní školou Bernarda Bolzana. Festival letos probíhá pod záštitou Ing. Jiřího Fišera, starosty města Tábora, a Mgr. Jana Rumla, aktivisty v oblasti lidských práv.

více >

PF 2014

19. 12. 2013

CHEIRON T MÁ SVÉHO PARTNERA!

17. 12. 2013

Patronát nad naší společností Cheiron T, o.p.s. převzal český politik a aktivista v oblasti lidských práv, chartista, člen Výboru na obranu nespravedlivě stíhaných a Hnutí za občanskou svobodu, v devadesátých letech ministr vnitra České republiky spoluzakladatel Lidových novin a týdeníku Respekt Mgr. JAN RUML. Je nám velkou ctí.

| 1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9 |

KALENDÁŘ AKCÍ

Výroční zpráva 2017

VÝROČNÍ ZPRÁVA 2017

PRÁZDNINY 2018

PRÁZDNINY 2018

Newsletter Cheiron T - jaro 2018

jaro 2018

OTEVŘENÉ MÍSTNÍ CENTRUM DOFE

programu
Mezinárodní cena
vévody z Edinburghu,
Česká republika

nabízí mladým lidem
ve věku od 14 do 24 let
zapojit se do mezinárodního
programu
a získat ocenění
na bronzové, stříbrné
a zlaté úrovni.

Koordinátorka místního centra:
Petra Basíková
dofetabor@gmail.com

MEZINÁRODNÍ CENA - DofE

 

detail

Chybová hlášení:


WARNING: Chyba! V hierarchii není definována sekce s id GALLERY