Vítejte na stránkách Cheiront T, o.p.s.

Cheiron pořádá výstavu Made In Cheiron

18. 07. 2013

Od 6. do 31. srpna 2013 pořádá Cheiron T, o. p. s. ve spolupráci s Městskou knihovnou Tábor nejen pro čtenáře knihovny výstavu výtvarných prací dětí a mladých lidí navštěvující komunitní centrum nazvanou "Made In Cheiron".

více >

7. ročník festivalu romské kultury Kerekate již klepe na dveře

11. 07. 2013

Kerekate 2013

Kerekate - V kruhu

27.7. 2013, 14-22:00 Areál Lesoparku Pintovka

Sedmý ročník festivalu proběhne 27. července 2013 v areálu lesoparku Pintovka v Táboře od 14:00 do 22:00 hodin. Festival pořádá již šestým rokem občanské sdružení SLUNOWRAT Tábor ve spolupráci s obecně prospěšnou společností Cheiron T a s romským občanským sdružením Jekhetane Tábor. S myšlenkou uspořádat tento festival přišel před sedmi lety odbor sociálních věcí města Tábora, který každoročně tuto akci finančně podporuje. Letošní ročník byl opět finančně podpořen také Ministerstvem kultury České republiky.

Festival nese název „Kerekate – v kruhu“ díky myšlence společného setkání lidí z majoritní a minoritní společnosti prostřednictvím romské kultury. Kereka – kolo či kruh jako symbol vozu, kterým Romové cestovali po Evropě, je také symbolem romské vlajky. Kruh znamená v přeneseném slova smyslu „společenství“, společenství lidí bez rozdílu rasy, náboženského vyznání a společenského postavení.


více >

ČAJOVÝ DÝCHÁNEK V ČASECH PRVNÍ REPUBLIKY

15. 06. 2013

Tisková zpráva / Tábor /11.6.2013

V pátek 7. června rozezněl Střelnici pod taktovkou Jakuba Valeše hudební ansambl Swing Band Tábor a tím tak zahájil Čajový dýchánek s připomínkou časů našich babiček a prababiček. Dámy s boa otevřely „Tichou Střelnici“, kde bylo možné získat například starý gramofon s LP deskami R. A. Dvorského, zážitkový paragliding, umělecké litografie, šperky, vstupenky na představení divadla La Putyka, fotografii Střelnice z archivu Šechl & Voseček a mnohé další zajímavé ceny. Večerem provázel ocylindrovaný Štěpán Pavlík, dámy vstupovaly do sálu s kytičkou kosatce. Záštitu nad touto společenskou akcí převzaly obě místostarostky města Tábora Olga Bastlová a Lenka Horejsková, které také popřály z pódia všem zúčastněným příjemný večer.

více >

ČAJOVÝ DÝCHÁNEK SE SWING BANDEM

28. 05. 2013

Ctěné dámy a ctění pánové,

jste-li příznivci společenských dýchánků, večírků či párty s charitativním a bohulibým to podtextem, dovolujeme si Vaši veleváženou persónu na jednu takovou akci upozorniti.

Ano, jedná se o Čajový dýchánek se Swing Bandem (jak již někteří z Vás zaregistrovati ráčili z předchozí poštovní korespondence), který se konati bude v poslední to den práci určený v pátek 7. června roku 2013 od 20 hodin na zahradní terase táborské Střelnice, kde je pro Vaše ctěné nožky připraven taneční parket. V duchu prvorepublikových čajů vítán jest společenský oděv. Avšak uvítáme Vás i v ležérněji střižených robách.

Ale pozor! Účel této akce je nejenom přinésti Vám radost z tancování a společenského klábosení, ale také zprostředkovati Vám možnost podpořiti činnost organisace Cheiron T léta pracující s táborskou omladinou, která bez správného nasměrování nekalou to a neprospěšnou činnost vytvářeti by v Táboře mohla.

Kromě tancování na Vás čekati bude i krátká presentace fotografií atelieru Šechtl a Voseček s živým komentářem váženého odborníka magistra Richarda Vlasáka, vystoupení dětského souboru Čiriklore a speciální hra „Tichá Střelnice“, kde k charitativnímu to hraní budou ceny, které díky Vaší hře ráčí přinésti ještě významnější to sumu k podpoře organisace Cheiron T.

Katalog cen ke klidnému rozmýšlení a plánování herní strategie k nalezení prosím ZDE.

Nutno podotknouti, že pokud dešti by se atmosféru narušiti zachtělo, akce s Vaším dovolením přesunuta bude do Velkého sálu Střelnice.

Děkujeme za Váš zájem a podporu!

Cheiron Tým

TÝDNY PROTI RASISMU A XENOFOBII

23. 05. 2013

I v letošním roce poukazuje kulturně–vzdělávací festival Týdny proti rasismu a xenofobii na nežádoucí – xenofobní vlivy ve společnosti především pak v otázce předsudků. Čtrnáctý ročník se zaměřuje na témata aktuální však často tabuizovaná, se kterými se potýkají děti i dospělí. Ústředním tématem festivalu je nerovné postavení a rozdílný přístup k osobám, které se odlišují od většiny svým věkem, pohlavím, příslušností k etnické či názorové skupině.

více >

SOVNAKUŇI ČERCHEŇ – ZLATÁ HVĚZDA

20. 05. 2013

Tisková zpráva / Tábor / 20.5.2013

V sobotu 18. května 2013 uspořádal Cheiron T, o.p.s. pod záštitou místostarostky Ing. Olgy Bastlové v sále Jihočeské univerzity v Táboře 5. ročník soutěžní přehlídky romských tanečních souborů „SOVNAKUŇI ČERCHEŇ – ZLATÁ HVĚZDA“. Šlo již o tradiční soutěž v romských čardáších uspořádanou v rámci 14. ročníku kulturně-vzdělávacího festivalu Týdny proti rasismu a xenofobii. Jelikož v předvečer pořádání soutěže odhlásily svou účast tři taneční soubory, utkalo se o pohár a účast na romském festivalu Kerekate pět tanečních souborů z jižních Čech: Romano Jiloro z Vimperka, Čiriklore z Tábora, Roma Star z Volar, Amare Romane Čhave z Českého Krumlova, Gipsy Terne Čhave z Větřní.

více >

VELIKONOCE S CHEIRONEM

12. 04. 2013

Tisková zpráva / 12.4.2013

Poslední březnový týden probíhal v Komunitním centru pro děti a mládež Cheiron T v duchu blížících se velikonočních svátků. Děti navštěvující Klub pro mladší se naučily barvit vajíčka, péct velikonoční perníčky a beránky i plést pomlázku.
Díky sponzorskému daru od Agpi, a.s. Písek si děti vyzkoušely tradiční barvení velikonočních vajíček a zdobení kraslic rozpuštěnými voskovými barvami. Obsah vyfouknutých kraslic jsme použili do těst na perníčky a beránky, která si děti pod dohledem pracovníků připravily. Po společně vykonaném díle odcházely děti odměněny perníkovými kuřátky, beránky a vajíčky, které si samy z těsta vykrajovaly a dohlížely na ně při pečení. Z tvůrčích dílen si děti odnesly vlastnoručně upletené pomlázky.
„S Velikonocemi jsme se rozloučili divadelní hrou z pera Julia Zeyera – Rimoni, o zmrtvýchvstání a Jidášově pokání, kterou si pro děti připravili studenti Akademie sociálního umění TABOR,“ říká Lenka Řeháková, komunitní pracovnice Cheiron T, o.p.s.

Za Cheiron T, o.p.s.
Mgr. Petra Basíková

ČARODĚJŮV UČEŇ ANEB JAK CHEIRONSKÉ DĚTI ZACHRÁNILY KRABATA Z ČERNÉHO MLÝNA

29. 03. 2013

Ve čtvrtek 14. března proběhla v Klubu pro mladší další Pohádková noc pro děti navštěvující Komunitní centrum pro děti a mládež Cheiron T. Možnost zažít Pohádkovou noc a přespat na Cheironu mělo sedm dětí, které získaly během středečního doučování dvacet hvězdiček za vypracování úkolů z matematiky, českého či anglického jazyka. „Pro tuto pohádkovou noc jsme se inspirovali lužickosrbským příběhem chudého chlapce Krabata, kterého nuzné životní podmínky přivedou do Černého mlýna na blatech, kde se stává mlynářským učněm a později i studentem černé magie," uvedla Pavla Kohelová, komunitní pracovnice Cheiron T, o.p.s.

více >

VÝHERCE JEDNOHO SVĚTA 2013

27. 03. 2013

Výhercem soutěže Jednoho světa,
které se zúčastnilo 41 lidí,
je Kateřina Růžičková!


Správné odpovědi na naše otázky:
Tváří festivalu Jeden svět v roce 2009 byl Václav Havel.
Věra Čáslavská získala titul nejlepší sportovkyně světa v roce 1968.
Sdružení Oživení Broumovska vztyčilo jako připomínku historických zvratů na Broumovsku tzv. "Kříž smíření".
Odnětí svobody na dva roky hrozil režisérce Zuzaně Piussi za její předchozí film "Nemoc tretej moci".

SKEJŤÁCI PŘÍVÍTALI JARO NOVÝM BOWLEM

25. 03. 2013

Díky teplejšímu počasí na konci února se téměř po půl roce podařilo dodělat nový skate bowl ve skate parku na sídlišti Nad Lužnicí a tím dokončit i celý projekt Taboard Builders, který v rámci programu Think Big Nadace O2 podalo občanské sdružení TaBoard společně s obecně prospěšnou společností Cheiron T.

více >

JEDEN SVĚT 2013

06. 03. 2013

JEDEN SVĚT / TÁBOR / 21. – 24. března 2013

9. ročník festivalu dokumentárních filmů o lidských právech v Táboře pod záštitou starosty města Tábor Ing. Jiřího Fišera

Hlavní pořadatel festivalu: Člověk v tísni, o.p.s. /www.clovekvtisni.cz/
Pořadatel festivalu v Táboře: Cheiron T, o.p.s. /www.cheiront.cz/

Spolupráce a podpora festivalu:
ZŠ Bernarda Bolzana, Café & Gallery MP7, o.s. Baobab Tábor, Městská knihovna Tábor, Dobrá Čajovna Tábor, STUŽ, jihoč. region. pobočka, Husitské muzeum v Táboře, Jihočeský kraj, Město Tábor, Teplárna Tábor, a.s., Štukatérství Josef Vintr, Studio Mašina, Kafe bar Havana, Kulturne.com, Deník, Český rozhlas, LedMultimedia

21. března
19.00       Věra 68 (90 min), následuje debata s režisérkou Olgou Sommerovou
21.30       Polibek od Putina (85 min)

22. března
10.00       Šmejdi (82 min) - promítání určené pro seniory, vstupné zdarma
17.00       Duhový šampionát (48 min),
debata s Jankem Růžičkou – režisér, dokumentarista, zakladatel Q magazínu
18.00       Šmejdi (82 min), debata se spoluautorkou filmu a psycholožkou
Romanou Mazalovou

20.30       Hra o kámen (58 min), po filmu bude následovat debata s Janem Piňosem, známým českým ekologem, který dlouhou dobu předsedal sdružení Oživení Broumovska, kde se mimo péči o krajinu a kulturní dědictví podílel na rozvoji česko-německo-polského partnerství

23. března
14.00       Po propuštění (88 min)
16.00       Chudoba cti netratí (53 min)
18.00       O slušnosti + Pod lampou je tma (90 min), po filmu bude následovat debata s režisérem filmu O slušnosti Radovanem Síbrtem
20.30       Od Fica do Fica (80 min), debata s režisérkou Zuzanou Piussi
22.00       Afterparty v Café & Gallery MP7

24. března
15.00       Jeden svět rozhodně nejen pro děti
17.00       Na sever od slunce (46 min)
18.00       Statečná srdce (118 min)
20.00       Nový život rodinného alba (80 min)

PROGRAM KE STAŽENÍ

PŘÍLOHA ČASOPISU RESPEKT

více >

KUBÁNSKÝ SAMIZDAT 2000 – 2010 / VÝSTAVA

05. 03. 2013

5. - 31. března 2013 Městská knihovna TáborVÝSTAVA JEDEN SVĚT 2013

Výstava Kubánský samizdat dovoluje nahlédnout do mikrosvěta kubánských disidentů, kteří neoficiálními cestami šíří informace, za což mnohdy platí příliš vysokou cenu - ztrácí svobodu, rodinný život, zaměstnání a viděno z naší perspektivy „normální“ způsob života. Můžete se začíst do osobních svědectví sedmi nezávislých novinářů, kteří se rozhodli „vyjít s kůží na trh“ a zprostředkovat lidem ze svého okolí pohled škvírou ve vysoké zdi státní cenzury, která chrání Kubu před nežádoucími vlivy informací z vnějšího světa.


JEDEN SVĚT NA ŠKOLÁCH 2013

04. 03. 2013

JEDEN SVĚT NA ŠKOLÁCH / 25.3. - 3.4.

Promítání v ZŠ Bernarda Bolzana pro základní a střední školy
vždy od 8 a 10 hodin
.
Bližší informace Vám poskytne Tereza Kůsová na tel. 724 785 840, kusova@cheiront.cz.
Více na
www.jedensvetnaskolach.cz

Pořádá: Cheiron T, o.p.s. ve spolupráci s Člověkem v tísni, o.p.s., ZŠ Bernarda Bolzana a Café & Gallery MP7

LETÁK  ke stažení

MASOPUSTNÍ KARNEVAL V CHEIRONU

03. 03. 2013

Tisková zpráva / Tábor / 3. března 2013

V pátek 22. února 2013 jsme si pro děti navštěvující Komunitní centrum pro děti a mládež Cheiron T přichystali masopustní karneval. Akce začala brzy odpoledne již tradiční promenádou v kostýmech, které si děti v průběhu měsíce února samy vyráběly. „Při výrobě kostýmů děti mimo jiné zúročily své dovednosti v šití na šicím stroji, což je u nich v poslední době velmi oblíbená aktivita, které se věnují během pravidelných klubových dílen,“ říká Jaroslava Klejmová, komunitní pracovnice Cheiron T, o.p.s.

více >

Kovosvit MAS, a.s. podpořil Cheiron T, o.p.s.

26. 02. 2013

V pátek 22. února se v hotelu Palcát konal ples firmy Kovosvit MAS, a.s., v jehož rámci firma podpořila tři táborské neziskové organizace. Jednou z nich byla i naše obecně prospěšná společnost Cheiron T.

Chtěli bychom firmě Kovosvit MAS touto cestou poděkovat za podporu a projevenou důvěru.

Mgr. Roman Varga – ředitel organizace

předávání šeku od Kovosvitu MAS

FRAGILIS a CHEIRON T

17. 02. 2013

Díky společnosti DPD, která ukončila úspěšný charitativní projekt s názvem „A čeho se vzdáte vy?", získá nadace Fragilis finanční částku, kterou podpoří naše Komunitní centrum pro děti a mládež Cheiron T. Více se dočtete na http://www.cianews.cz/tiskove-zpravy-press/jakub-kohak-vydelal-spolecnosti-dpd-ctvrt-milionu-korun-pro-dobrou-vec/

První „Pinčes Cup“ a přespávání v Cheironu

08. 02. 2013

Tisková zpráva / 8.2. 2013 / Tábor

Během ledna se v Komunitním centru pro děti a mládež Cheiron T v Klubu pro starší uskutečnily dvě mimořádné akce. První událostí byl historicky první Cheiron Pinčes Cup o putovní pohár, který proběhl v úterý 15. ledna. Akci, kterou zorganizovalo několik klientů centra, navštívilo dvacet lidí a to nejen návštěvníků centra, ale i lidé z široké veřejnosti.

více >

První „Pinčes Cup“ a přespávání v Cheironu

08. 02. 2013

Tisková zpráva / 8.2. 2013 / Tábor

Během ledna se v Komunitním centru pro děti a mládež Cheiron T v Klubu pro starší uskutečnily dvě mimořádné akce. První událostí byl historicky první Cheiron Pinčes Cup o putovní pohár, který proběhl v úterý 15. ledna. Akci, kterou zorganizovalo několik klientů centra, navštívilo dvacet lidí a to nejen návštěvníků centra, ale i lidé z široké veřejnosti.

více >

28. 01. 2013

origami

PF 2013

23. 12. 2012

PF 2013

PAVUČINKY, SKŘÍTKOVÉ, DRACI A VÁNOCE aneb Prevencí proti sociálnímu vyloučení v Klubu pro mladší

22. 12. 2012

Od září do prosince probíhal v Komunitním centru pro děti a mládež Cheiron T projekt „Prevencí proti sociálnímu vyloučení který je financován z Aktivního grantu města Tábora. V rámci tohoto projektu se děti věnovaly tvořivým, hudebním a převážně pak výchovným a vzdělávacím aktivitám. V měsíci září vznikl nespočet pavučinek z vlny a duhových větrníků, v měsíci říjnu, který jsme v klubu věnovali podzimním proměnám, vyráběly děti z listí a přírodnin zvířátka, lesní skřítky a víly. Výroba papírových draků byla hlavní výtvarnou činností v listopadu. Poslední měsíc roku jsme s dětmi zahájili výrobou adventních věnců, následovala výroba vánočních přáníček a vánočních dárků.

více >

I MY SE STÁLE VZDĚLÁVÁME

22. 12. 2012

V  listopadu absolvovaly pracovnice Klubu pro mladší dva vzdělávací kurzy zaměřené na rozvoj pedagogických dovedností, které jsou nedílnou součástí jejich každodenní práce v klubu. Děti navštěvující Komunitní centrum pro děti a mládež Cheiron T mívají již od první třídy negativní přístup ke škole a vzdělávání a to hlavně z důvodu neúspěchu, se kterým se často ve školních lavicích setkávají.  Samy nejsou ke studiu rodiči motivováni a obvyklé vzdělávací přístupy pro ně nejsou vhodné. Z toho důvodu byly vybrány kurzy z oblasti alternativních pedagogických směrů.

více >

CHEIRON V KURZU

18. 12. 2012

Tisková zpráva / 18.12.2012

V prosinci proběhl v táborském Cheironu třetí blok akreditovaného kurzu „Komunitní práce: jak efektivně pracovat v sociálně vyloučených lokalitách?“, kde si 15 účastnic z celé České republiky osvojovalo metodu komunitního přístupu a její využití v praxi. „Komunitní přístup je jednou z účinných metod sociální práce. Vede k efektivnímu využití lidských i jiných zdrojů v komunitě či místním společenství. Usiluje o aktivizaci místních lidí za účelem komplexního řešení sociálních problémů v místech, kde lidé žijí a kde problémy vznikají a zároveň vede komunitu k převzetí života do svých vlastních rukou. Důležitou roli hrají komunitní pracovníci, kteří nabízejí podporu a doprovází komunitu v tomto dlouhodobém procesu, ve kterém se jednotlivé kroky nedají uspěchat, ale které následně na to vedou k trvalejším a kvalitnějším cílům,“ říká Aneta Vomlelová, jedna ze šesti lektorů kurzu.

více >

ČERTOVSKÉ HRÁTKY S CHEIRONEM A JEKHETANE

17. 12. 2012

Tisková zpráva / 17.12.2012

V pátek 7. prosince proběhla v sálu restaurace Na Pěkné vyhlídce tradiční Mikulášská besídka pro rodiny ze sociálně znevýhodněného prostředí, kterou pořádal Cheiron T, o.p.s. ve spolupráci s občanským sdružením Jekhetane Tábor. Úderem třetí hodiny zahájili besídku Martin Procházka za Cheiron T a Žaneta Kováčová za romské sdružení, kteří také celou besídku moderovali. Přivítali všechny zúčastněné, seznámili je s programem celé akce a také požádali rodiče dětí, aby respektovali zákaz kouření v sálu a přilehlých prostorech. „Za velký úspěch považujeme, že všichni rodiče naší žádosti vyhověli a v průběhu celé akce od 15 do 19 hodin v místnosti nekouřili,“ řekla s potěšením Lenka Řeháková, komunitní pracovnice Cheiron T, o.p.s.

více >

| 1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 |

KALENDÁŘ AKCÍ

Aktuální výroční zpráva 2016

Výroční zpráva 2016

Aktuální číslo Cheiron Tribune

Cheiron Tribune 1/2017

OTEVŘENÉ MÍSTNÍ CENTRUM DOFE

programu
Mezinárodní cena
vévody z Edinburghu,
Česká republika

nabízí mladým lidem
ve věku od 14 do 24 let
zapojit se do mezinárodního
programu
a získat ocenění
na bronzové, stříbrné
a zlaté úrovni.

Koordinátorka místního centra:
Petra Basíková
dofetabor@gmail.com

MEZINÁRODNÍ CENA - DofE

 

button techsoup.cz

detail

Chybová hlášení:


WARNING: Chyba! V hierarchii není definována sekce s id GALLERY