Vítejte na stránkách Cheiront T, o.p.s.

KEREKATE - V KRUHU

19. 07. 2012

Tisková zpráva / 19.7.2012

6. ročník festivalu romské kultury

Šestý ročník festivalu proběhne 21. července 2012 v areálu lesoparku Pintovka v Táboře od 13:30 do 22:00 hodin. Festival pořádá již šestým rokem občanské sdružení SLUNOWRAT Tábor ve spolupráci s obecně prospěšnou společností Cheiron T a s romským občanským sdružením JEKHETANE Tábor. S myšlenkou uspořádat tento festival přišel před šesti lety Odbor sociálních věcí města Tábor, který každoročně tuto akci finančně podporuje. Letošní ročník byl opět finančně podpořen také Ministerstvem kultury České republiky.

více >

FOND ANECT, A.S. PODPOŘIL CHEIRON T

28. 06. 2012

Fond Anect daroval obecně prospěšné společnosti  Cheiron T notebook, který využijeme v Klubu pro mladší pro doučování dětí a jejich přípravu do školy.

CHEIRON T spolupracuje s TaBoard, o.s.

24. 06. 2012

V sobotu 23. června 2012 proběhl v Táboře na Komoře již desátý ročník TaBoard Skate Session, který pořádal o.s. TaBoard ve spolupráci s Cheiron T, o.p.s.

Report ze závodů najdete na

http://www.skaterock.cz/skateboarding/zavody/taboard-skate-session-2012-report/

ŠIKANA, PRÁVA MUSLIMSKÝCH ŽEN A MULTIKULTURNÍ TURNAJ

18. 06. 2012

Tisková zpráva / 18.6.2012

Cheiron T, o.p.s. pořádal již 13. ročník festivalu Týdny proti rasismu a xenofobii, který v červnu zahájila v prostorách komunitního centra Cheiron T přednáška na téma Šikana u dětí  mládeže s Mgr. Marikou Kropíkovou. „Velmi nás potěšilo kladné hodnocení přednášky ze strany rodičů, kteří odcházeli obohaceni o nové informace a rady, jak řešit situaci, do které se jejich děti již dostaly, či by jim mohla v budoucnu hrozit. Velká část posluchačů projevila zájem o další přednášky na podobnou problematiku,“ říká komunitní pracovnice Cheiron T Lenka Řeháková.

více >

CESTA KOLEM SVĚTA ZA 31 DNÍ

13. 06. 2012

Na měsíc květen jsme pro děti navštěvující Klub pro mladší v Komunitním centru pro děti a mládež Cheiron T připravili symbolické dobrodružné putování napříč kontinenty světa nazvané Cesta kolem světa za 31 dní, v rámci něhož se děti prostřednictvím tematických her, povídání a výtvarných aktivit dozvěděly mnohé o kulturách, tradicích a zvycích obyvatel jednotlivých koutů planety Země. Partnerem programu se stala firma Kartografie Praha, která tuto akci podpořila darováním nástěnné mapy světa.

kartografie

více >

NA MEDARDA SE TANČILO A ZPÍVALO PRO CHEIRON T

11. 06. 2012

Tisková zpráva / 11.6.2012

V pátek 8. června uspořádala obecně prospěšná společnost Cheiron T na zahradě Střelnice benefiční koncert, kterým oslavila patnácté narozeniny Komunitního centra pro děti a mládež Cheiron T.

Velký dík patří provozovatelům restaurace Střelnice za pomoc s uspořádáním akce! Dále děkujeme Divadlu Oskara Nedbala v Táboře za zapůjčení pódia a laviček, Městu Tábor, které nám záštitou místostarostek Ing. Olgy Bastlové a Ing. Lenky Horejskové vyjádřilo svoji podporu. V neposlední řadě pak všem účinkujícím, kteří vystoupili bez nároku na honorář!

I přes medardovskou nepřízeň počasí se oslavy zúčastnilo cca 300 lidí, kteří Cheiron podpořili zakoupením vstupenek ve výši 16.600Kč. „Výtěžek z benefice použijeme na udržení naší služby sociální prevence pro děti a mladé lidi. Velice nás potěšila podpora ze strany veřejnosti a moc děkujeme všem, kteří se nějakým způsobem na této akci podíleli!“, řekla ředitelka Cheiron T, o.p.s. Bc. Aneta Vomlelová, DiS.

více >

Cheiron T se podílel na oceněném projektu tří evropských škol

10. 06. 2012

Dobrovolnický projekt NEED HELP? WE´RE HERE byl projektem tří evropských středních odborných škol z Rakouska, České republiky a Maďarska v rámci programu Aces 2011/2012.
Tyto tři školy pracovaly v průběhu roku 2011 až 2012 na společném tématu, kterým je dobrovolnictví v současné společnosti.

Cheiron T, o.p.s. byl jedním z partnerů tohoto projektu. Konkrétně se jednalo o spolupráci s Obchodní akademií a VOŠE v Táboře, která byla jednou ze tří škol realizující tento mezinárodní projekt, jenž získal certifikát kvality eTwinning za dobrý projekt.

Více na: http://www.msmt.cz/mezinarodni-vztahy/aces-priklad-uspesneho-projektu

http://new-twinspace.etwinning.net/c/portal/layout?p_l_id=12651654

BENEFIČNÍ KONCERT PRO CHEIRON T

02. 06. 2012

Tisková zpráva / 2.6. 2012

Obecně prospěšná společnost Cheiron T působí v Táboře od roku 1996. Pod hlavičkou této společnosti vzniklo 5. března o rok později Komunitní centrum pro děti a mládež Cheiron T, které se letos dočkalo svých patnáctých narozenin. Přijďte s námi toto významné výročí oslavit v pátek 8. června na zahradu Střelnice, kde je připraven bohatý program pro děti i dospělé. Můžete se těšit na taneční melodie Swing Bandu Tábor, rockové skladby Tábor Superstar Bandu a vokální soubor His Master´s Voice Band. Akce proběhne pod záštitou místostarostek Ing. Olgy Bastlové a Ing. Lenky Horejskové.

více >

Podpořila nás Nadace Komerční banky, a.s. – Jistota

31. 05. 2012

Nadace Jistota naši činnost podpořila darováním nové PC sestavy a příspěvkem na nákup nového kopírovacího stroje v celkové hodnotě 30.572,- Kč.

kb nadace jistota

 

 

Děkujeme

Cheiron Tým

TÝDNY PROTI RASISMU A XENOFOBII V TÁBOŘE JIŽ POTŘINÁCTÉ

29. 05. 2012

Tisková zpráva / 29.5. 2012

Obecně prospěšná společnost Cheiron T pořádá v Táboře již tradičně na přelomu května a června kulturně-vzdělávací festival Týdny proti rasismu a xenofobii, tento rok už potřinácté.

více >

ROZTANČENÁ ZLATÁ HVĚZDA

24. 05. 2012

Tisková zpráva/ 24.5.2012

V sobotu 19. května proběhla v sále restaurace Na Pěkné vyhlídce již počtvrté soutěž romských čardášů s názvem „Sovnakuňi čercheň – Zlatá hvězda“, které se zúčastnilo sedm tanečních souborů z jižních Čech. Soutěž pořádal Cheiron T, o.p.s. v rámci 13. ročníku kulturně-vzdělávacího festivalu Týdny proti rasismu a xenofobii.

více >

CESTA KOLEM SVĚTA ZA 31 DNÍ

17. 05. 2012

Na měsíc květen jsme pro děti navštěvující Klub pro mladší v Komunitním centru pro děti a mládež Cheiron T připravili symbolické dobrodružné putování napříč všemi kontinenty světa nazvané Cesta kolem světa za 31 dní, v rámci něhož se děti prostřednictvím tematických her, povídání a výtvarných aktivit dozvědí mnohé o kulturách, tradicích a zvycích obyvatel jednotlivých koutů planety Země.

Partnerem programu se stala firma Kartografie Praha, která tuto akci podpořila darováním nástěnné mapy světa.

kartografie

PAŠIJOVÝ TÝDEN BYL V CHEIRONU VE ZNAMENÍ VELIKONOČNÍCH DÍLEN

07. 04. 2012

Tisková zpráva / Tábor / 7.4.2012

První dubnový týden probíhal v Komunitním centru pro děti a mládež Cheiron T v duchu blížících se velikonočních svátků. Pod rukama děvčat i kluků z Klubu pro mladší vznikala mistrovská díla z vrbových proutků, plat od vajíček, látek a bavlnek.

více >

JEDEN SVĚT 2012 - ZÁVĚREČNÁ ZPRÁVA

29. 03. 2012

Festival dokumentárních filmů o lidských právech s názvem Jeden svět se uskutečnil v Táboře již po osmé. Regionálním partnerem společnosti Člověk v tísni byla obecně prospěšná společnost Cheiron T, která v letošním roce slaví významné výročí 15 let od svého založení. Festival se i letos konal pod záštitou starosty města Tábor Ing. Jiřího Fišera. Hlavním tématem Jednoho světa 2012 byly protesty, nepokoje a revolta probíhající v různých částech světa. V rámci dramaturgie jsme se zaměřili nejen na povstání v arabském světě, ale především na občanskou aktivitu, spojenou s nesouhlasem vůči sociálně-ekonomickým systémům v demokratických zemích.
Na festivalu Jeden Svět  s námi spolupracovali: ZŠ Bernarda Bolzana, o.p.s., Café & Gallery MP7, Reklamní studio Mašina, Indická restaurace Tandoor, Dobrá čajovna Tábor, Domácí hospic Jordán.
Finančně festival podpořili: Jihočeský kraj, Město Tábor, Advokátní kancelář Korbel, Tuháček, Šíp, Kadlec, s.r.o.
Mediálními partnery byli: Kulturne.com, Deník, Český rozhlas, LedMultimedia.

více >

AVAST VÝZNAMNĚ PODPOŘIL CHEIRON T

27. 03. 2012

Tisková zpráva / 27. března 2012 /Tábor

Nadační fond Avast v měsíci březnu významně podpořil projekt Komunitního centra pro děti a mládež Cheiron T částkou 500.000 Kč. Projekt se vztahuje na činnost obou dvou klubů pro děti a mladé lidi ve věku od 6 do 26 let ze sociálně znevýhodněného prostředí ve městě Tábor. „Díky této finanční podpoře můžeme naši službu sociální prevence udržet a i do budoucna nadále rozvíjet. Podporu využijeme převážně na personální zajištění služby, jelikož kvalifikovaný člověk je nejdůležitějším nástrojem pro práci s těmito dětmi. Vnímáme, že dlouhodobá práce má trvalejší výsledky a z tohoto hlediska je pro nás důležité, abychom systematicky rozvíjeli sociální schopnosti a dovednosti dětí a mladých lidí, jejichž rodinné zázemí jim toto neumožňuje. Velice si podpory Nadace Avast vážíme,“ řekla ředitelka společnosti Bc. Aneta Vomlelová, DiS.

avast

 

Za Cheiron T, o.p.s.
Mgr. Petra Basíková
Tel. 776 045 582, e-mail: basikova@cheiront.cz

PRÁZDNINY S CHEIRONEM

19. 03. 2012

Tisková zpráva / Tábor / 19.3.2012

V pondělí 5. března oslavilo Komunitní centrum pro děti a mládež Cheiron T své patnácté narozeniny. Na jeho počest pak byl uspořádán jarní pohádkový týden řeckých bájí s kentaurem Cheironem. Děti z Klubu pro mladší měly tu čest seznámit se s olympským panteonem bohů a spolu s Odysseem se plavit na bájnou Ithaku. „Při putování zažil Odysseus se svými druhy mnohá dobrodružství, která jsme se snažili dětem zprostředkovat v rámci našeho výletu na Harrachovku. A tak se děti setkaly jak s čarodějnicí Kirké, tak s obrem Kyklopem, propluly rozbouřeným mořem a zdárně doprovodily Odyssea do jeho cíle,“ potvrdila pracovnice Cheiron T, o.p.s. Jaroslava Klejmová.

více >

CHEIRON SLAVÍ 15 LET

06. 03. 2012

15 LET

Tisková zpráva / Tábor / 6.3.2012

Komunitní centrum pro děti a mládež Cheiron T slaví významné výročí – 15 let od svého založení.

Od roku 1996 působí v Táboře obecně prospěšná společnost Cheiron T. Pod hlavičkou této společnosti vzniklo a dne 5. března 1997 bylo otevřeno Komunitní centrum pro děti a mládež Cheiron T jako jedno z prvních v České republice. Zázemí našlo komunitní centrum v Děkanské ulici, v domě s č.p. 302, kde sídlí dodnes.

Jak uvádí jedna ze zakladatelek Bc. Jiřina Svobodová: „Jsem pyšná na to, že z iniciativy několika mladých nadšenců se vyklubala profesionální organizace, která má nezastupitelné místo a respekt v regionu.“

více >

JEDEN SVĚT 2012 - PROGRAM FESTIVALU

03. 03. 2012

8. ročník festivalu dokumentárních filmů o lidských právech v Táboře pod záštitou starosty města Tábor Ing. Jiřího Fišera

  • Hlavní pořadatel festivalu: Člověk v tísni, o.p.s., www.clovekvtisni.cz
  • Pořadatel festivalu v Táboře: Cheiron T, o.p.s.
  • Spolupráce a finanční podpora festivalu: ZŠ Bernarda Bolzana, o.p.s., Café & Gallery MP7, Jihočeský kraj, Město Tábor, Studio Mašina, Advokátní kancelář Korbel, Tuháček, Šíp, Kadlec, s.r.o., Indická restaurace Tandoor
  • Mediální partneři: Kulturne.com, Deník, Český rozhlas

více >

JEDEN SVĚT OPĚT V TÁBOŘE

14. 02. 2012

Hlavním tématem Jednoho světa 2012 jsou protesty a nepokoje právě probíhající v různých částech světa. Zaměříme se nejen na povstání v arabském světě, ale také na akce nesouhlasu se soudobými sociálně-ekonomickými systémy v demokratických zemích. Společným prvkem všech těchto protestů jsou nespokojení a odhodlaní mladí lidé.

více >

S CHEIRONEM DO "RÁJE DĚTSKÝCH SRDCÍ"

31. 01. 2012

TISKOVÁ ZPRÁVA  - 31. ledna 2012


V Komunitním centru pro děti a mládež Cheiron T v Táboře probíhal od 1. prosince 2010 do 31. prosince 2011 projekt „A ráj srdce“, který přispěl k pozitivním změnám v životě dětí a mladých lidí ze sociálně slabého a znevýhodněného prostředí ve věku od 4 do 18 let. Díky projektu se děti učily nové věci formou hry a to především prostřednictvím hudby, tance, vaření, práce s hlínou a výletů do blízkého i vzdáleného okolí. Projekt byl financován z 12. sbírkového projektu Pomozte dětem!, který organizuje Česká televize společně s Nadací rozvoje občanské společnosti.

více >

PF 2012

31. 12. 2011

Krásné Vánoce a hodně štěstí v novém roce 2012 Vám přeje Cheiron Tým.

více >

ŘÍJEN V CHEIRONU BYL VE ZNAMENÍ ZÁVISLOSTÍ A SLAMPOETRY

04. 11. 2011

V říjnu proběhl již 15. ročník kulturně-vzdělávacího festivalu „ŽIVOTAUMĚNÍ“.

více >

TURNAJ V NOHEJBALE

26. 09. 2011

V neděli 25. září pořádal Cheiron T, o.p.s.
od 9 hodin na hřišti restaurace Na Brusírně
nohejbalový turnaj, který byl poslední akcí
12. ročníku kulturně-vzdělávacího festivalu
„Týdny proti rasismu a xenofobii“.

více >

KEREKATE - V KRUHU

31. 07. 2011

Pátý ročník festivalu proběhl 30. července 2011 v areálu lesoparku Pintovka v Táboře od 14:00 do 22:00 hodin. Festival pořádalo již pátým rokem občanské sdružení SLUNOWRAT Tábor ve spolupráci s obecně prospěšnou společností Cheiron T, občanským sdružením Kopra (Sdružení pro komunitní práci) a nově také s romským občanským sdružením JEKHETANE Tábor. S myšlenkou uspořádat tento festival přišel před pěti lety odbor sociálních věcí města Tábor, který každoročně tuto akci finančně podporuje. Letošní ročník byl opět finančně podpořen také Ministerstvem kultury České republiky.

více >

ROMANI LUMA (Romský svět) - přednáška

10. 06. 2011

Dovolujeme si Vás pozvat na přednášku Romaňi Luma (Romský svět) Mgr. Ivy Pellarové na téma "ČEŠI OČIMA ROMŮ a naopak?".
Přednáška se koná v rámci festivalu Týdny proti rasismu a xenofobii ve čtvrtek 16. června od 19 hodin v Komunitním centru pro děti a mládež Cheiron T, o.p.s.

| 1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9 |

KALENDÁŘ AKCÍ

Výroční zpráva 2017

VÝROČNÍ ZPRÁVA 2017

PRÁZDNINY 2018

PRÁZDNINY 2018

Newsletter Cheiron T - jaro 2018

jaro 2018

OTEVŘENÉ MÍSTNÍ CENTRUM DOFE

programu
Mezinárodní cena
vévody z Edinburghu,
Česká republika

nabízí mladým lidem
ve věku od 14 do 24 let
zapojit se do mezinárodního
programu
a získat ocenění
na bronzové, stříbrné
a zlaté úrovni.

Koordinátorka místního centra:
Petra Basíková
dofetabor@gmail.com

MEZINÁRODNÍ CENA - DofE

 

detail

Chybová hlášení:


WARNING: Chyba! V hierarchii není definována sekce s id GALLERY