Vítejte na stránkách Cheiront T, o.p.s.

Cesta za posvátným stromem aneb Time out 2016

25. 08. 2016

Time out – to je pět dní v přírodě, čas strávený společně při hudbě, hrách, povídání, sdílení zážitků a zkušeností, čas za hranicemi města, které většina romských dětí ani v létě neopouští. Tento zážitkový program pro deset dětí ze sociálně znevýhodněného prostředí ve věku 10 až 15 let pořádala již jedenáctým rokem společnost Cheiron T, o.p.s. a to ve dnech 15. až 19. srpna ve vzdělávacím středisku ZVAS v Blatnici.

více >

JAK DĚTI Z CHEIRONU POMOHLY MALÉMU PRINCI ZACHRÁNIT JEHO RŮŽI

09. 08. 2016

Pohádková noc je oblíbená odměna cheironských dětí, kterým se podařilo nasbírat příslušný počet hvězdiček za pracovní listy z matematiky a českého jazyka. Děti jsou tak motivovány k pravidelnému doučování a my pracovníci k přípravě hry na motivy některé z pohádek, které v sobě skrývají důležitá poselství. Pro tuto výjimečnou noc jsme pozvali děti na setkání s Malým princem.
Dlouho očekávaný den jsme započali společnou přípravou večeře, která byla zahrnuta do pravidelných kurzů vaření. V menu byly italské gnocchi s kuřecím masem a se špenátem. Výsledek byl famózní a všichni jsme si na té dobrotě moc pochutnali. Následoval nezbytný úklid a mytí  nádobí. To už v dětech začalo narůstat napětí před tušeným blížícím se dobrodružstvím. Po smluveném signálu jsme se s dětmi přesunuli na určenou adresu. Zazvonili jsme na zvonek starého domu. Dveře se otevřely a děti byly poučeny o třech základních pravidlech pohádkové noci. 1) vžít se do příběhu a naslouchat postavám, které na své cestě potkají. 2) nebát se a držet se vždy pohromadě. 3) vzájemně si v úkolech pomáhat a podporovat se. Poté byly děti zavedeny do hlubokého sklepa, kde si ve tmě vyslechly příběh o vzniku vesmíru. Jak se začaly tvořit planety, každá z nich byla někým obydlená a na jedné maličké vzdálené planetě žil Malý princ.

více >

AUKCE UMĚLECKÝCH DĚL PODPOŘÍ CHEIRON

29. 07. 2016

Vážení přátelé!

Máme tu čest pozvat Vás k veřejné aukci uměleckých děl, která byla vytvořena v rámci řezbářského festivalu Řez údolím 2016.
Celá aukce probíhá na portálu aukro.cz pod uživatelem Cheiron T (konkrétně ji můžete nalézt na tomto odkazu: http://aukro.cz/listing/user/listing.php?us_id=43840609). Svým příhozem podpoříte dobrou věc a navíc si můžete zkrášlit domov, zahradu či chatu jedinečným výtvorem, který byl vytvořen s láskou a dobrým úmyslem.
Výtěžek této aukce podpoří společnost Cheiron T, o.p.s. a spolek Řezbáři na CESTĚ.

SOCHA1SOCHA2SOCHA3

SOCHA4SOCHA5SOCHA6
OUT OF STREETS

27. 07. 2016

Od 18. do 21. července zažili klienti terénního programu intenzivní týden mimo Sídliště nad Lužnicí. Protože se mnoho klientů přes prázdniny nepodívá za hranice města Tábora, vytvořili klienti za pomoci pracovníků program aktivit na celý týden tak, aby poznali nová místa a vymanili se na pár dní z každodenního sídlištního života.

více >

Jak jsme s dětmi a rodiči oslavili výletem do Hopsária konec roku

01. 07. 2016

V úterý 28. června měly děti, navštěvující předškolní klub Cheiron T, možnost navštívit v doprovodu svých rodičů Hopsárium v Českých Budějovicích. Šlo již o tradiční akci spojenou s ukončením školního roku, jejímž smyslem je odměnit děti za jejich pilnou práci v předškolním klubu a zároveň jim poskytnout příjemné zážitky mimo sociálně vyloučenou lokalitu. Jde o velmi oblíbenou akci dětí i rodičů, kteří si z výletu odvážejí příjemné společné zážitky, které vedou k upevnění jejich vztahu.

více >

Jak se swingově hrálo a tančilo pro Cheiron

23. 06. 2016

V pátek 17. června se krátce po obědě roztrhala mračna a zahrada Střelnice se převlékla do letních šatů na večerní slavnost již tradičního Čajového dýchánku se Swing Bandem Tábor.
První taneční páry v prvorepublikovém střihu se na parketu objevily krátce po zahájení celé akce v sedm hodin. Večerem provázel Roman Varga - ředitel společnosti Cheiron T, o.p.s., na jejíž činnost byl tento benefiční večer pořádán. Slavnost podpořil svou přítomností starosta města Tábora Jiří Fišer, o nezastupitelnosti Cheironu promluvila místostarostka Michaela Petrová a o občanské angažovanosti se ve své řeči zmínil také patron společnosti Jan Ruml. Návštěvníci během večera zhlédli vystoupení romského tanečního souboru Čiriklore a také se dozvěděli více o cheironských sociálních službách, zaměřujících se především na práci s dětmi, mladými lidmi a rodinami, které se ocitly na „šikmé ploše“.

více >

VÝBĚROVÉ ŘÍZENÍ na pozici sociálního pracovníka v Klubu pro starší - POZOR! NOVÉ TERMÍNY!

20. 06. 2016

Komunitní centrum Cheiron T vypisuje výběrové řízení na pozici sociální pracovník/ce, pracovník/ce v sociálních službách Klubu pro starší na úvazek 1,0 s nástupem září 2016.

Stručná charakteristika náplně práce:

 • sociální práce v nízkoprahovém zařízení pro děti a mládež,
 • zaměření primárně na cílovou skupinu dětí ve věku 15-26 let, které jsou ohroženy rizikovými projevy chování nebo žijí rizikovým způsobem života,
 • administrativa související s poskytovanými službami,
 • spolupráce s rodiči, školami a návaznými institucemi,
 • další činnost spojená s realizací programu Klubu pro starší,
 • práce probíhá převážně v odpoledních hodinách.

Vzdělání:

 • minimálně středoškolské s maturitou

více >

Čiriklore poprvé na Khamoro

20. 06. 2016

Děti z cheironského tanečního souboru Čiriklore se v pátek 3. června úplně poprvé zúčastnily 18. ročníku světového romského festivalu Khamoro v Praze.

CO JEŠTĚ MŮŽETE VYHRÁT V NAŠÍ TICHÉ STŘELNICI?

16. 06. 2016

KATALOG TICHÉ STŘELNICE

Prohlédněte si

KATALOG více než 60 velmi zajímavých cen,

které můžete zítra 17. června získat

v TICHÉ STŘELNICI

na ČAJOVÉM DÝCHÁNKU

se SWING BANDEM TÁBOR.


CO MŮŽETE „VYHRÁT“ V TICHÉ STŘELNICI NA ČAJOVÉM DÝCHÁNKU?

13. 06. 2016

Přinášíme Vám první ochutnávku prvorepublikové atmosféry! V rámci Tiché Střelnice, tedy benefiční hry o ceny, můžete během večera mimo jiné vydražit také vynikající vína ze známé táborské vinotéky U Černého kocoura a zeleného stromu. Protože víno rozproudí každou konverzaci! http://www.vinotabor.cz/

Videopozvánka z vinotéky.

Dalším nezapomenutelným zážitkem může sedmichodové degustační menu s vinným párováním pro 2 osoby. A není to jen tak ledajaké menu, protože bude přichystané ve vyhlášené pražské restauraci Field, která byla oceněna slavnou hvězdou v průvodci Michelin Guide 2016 a je známá svým jedinečným stolováním free range dining! Proto vítáme na dýchánku také všechny mlsné jazýčky... http://www.fieldrestaurant.cz/cz/

Videopozvánka do restaurace Field.

Řemeslo má zlaté dno. A vy si ho můžete ukovat s panem Dobešem v Moravči společně s prohlídkou rozhledny s kovářským muzeem. Tichá Střelnice nabízí 4 hodiny kovářského kurzu v poklidu a pohodě příjemného prostředí jeho dílny. http://kovar-dobes.cz/

ZAHRADA STŘELNICE V RYTMU SWINGU

31. 05. 2016

Oblíbený hudební ansámble Swing Band Tábor nás v pátek 17. června opět přenese do swingových časů První republiky.
V zahradě restaurace Střelnice se v 19 hodin otevřou pomyslné dveře společenské akce „Čajový dýchánek“, která nabídne příjemnou hudbu k tanci i poslechu a zároveň podpoří činnost společnosti Cheiron T, o.p.s., která již devatenáct let pracuje v Táboře mimo jiné s dětmi a mladými lidmi „na šikmé ploše“.
Vstupné 190 Kč na místě
, předprodej 140 Kč v Infocentru Města Tábora (Žižkovo náměstí), v Antikvariátu Bastion (Žižkova 236) a v Komunitním centru Cheiron T (Děkanská 302). Plakát ke stažení ZDE.

Videopozvánka - Nedělejte z toho drama


31. 05. 2016

den dětí 2016

Jeden svět 2016 v Táboře

30. 05. 2016

V neděli 20. března skončil v Táboře 12. ročník mezinárodního festivalu dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět. Již tradičně ho pořádala obecně prospěšná společnost Cheiron T ve spolupráci se Základní školou Bernarda Bolzana a Café & Gallery MP7.


Jeden svět 2016 v číslech:

 • promítání pro veřejnost: 17. – 20. 3. 2016
 • 11 projekcí – 347 lidí
 • 9 doprovodných akcí – 965 lidí
 • projekce pro školy 21 – 23. 3., 29. 3. – 1. 4. 2016
 • 14 projekcí – 547 studentů

celkem: 1 859 návštěvníků

Závěrečnou zprávu z Jednoho světa 2016 najdete ZDE.

Je důležité být si sobě blíž

16. 04. 2016

Tisková zpráva / Tábor

Osmý duben byl prohlášen za Mezinárodní den Romů. Akce Sobě blíž, kterou již druhým rokem pořádal Památník Lidice, Kulturní památka Lety ve spolupráci s obecně prospěšnou společností Cheiron T, se opět zaměřila na žáky a studenty základních a středních škol z jižních Čech.

více >

Co se skrývá pod pokličkou devatenáctiletého Cheironu

30. 03. 2016

Tisková zpráva / Tábor

Komunitní centrum pro děti a mládež bylo v Táboře slavnostně otevřeno 5. března roku 1997. Za tu dobu si prošlo velkými změnami. Společnost Cheiron T má k dnešnímu dni registrovány tři sociální služby (Nízkoprahové zařízení pro děti a mládež, Terénní program a Sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi). Dále se věnuje předškolním dětem, pořádá vzdělávací akce pro veřejnost a pracuje metodou komunitní práce v sociálně vyloučené lokalitě. Pojďme se podívat, co se událo za první čtvrtletí.

více >

DIVADLO FORBÍNA ZAHRAJE PRO CHEIRON

23. 03. 2016

V pátek 1. dubna 2016 uvede jistebnické divadlo Forbína třeskutou komedii s názvem Dokonalá svatba.
Benefiční představení na podporu obecně prospěšné společnosti Cheiron T začíná v 19.30 v kulturním domě Jistebnice.

„Svatební obřad a chvíle před ním jsou obvykle situací, kdy se lámou životní osudy. Tak je to i v jedné z nejlépe napsaných komedií současnosti,“ říká představitelka jedné z rolí Jaroslava Doubravová.

více >

Viva Design – regionální generální partner Jednoho světa v Táboře

10. 03. 2016

12. ročník festivalu Jeden svět v Táboře má poprvé regionálního generálního partnera. Stalo se jím grafické studio Viva Design. Jak k tomu všemu došlo a co to týmu a celému festivalu přineslo? Zeptali jsme se jednatele společnosti Gustava Fifky.

Jak ses dozvěděl o Jednom světě a o společnosti Cheiron T?

Před mnoha lety mě s festivalem Jeden svět seznámil kamarád, bylo to ještě když jsem pracoval v Českých Budějovicích. Společnost Cheiron T a její aktivity mi představil kamarád David Andrlíček.

Proč ses rozhodl podpořit Jeden svět?

Protože mám potřebu podporovat věci, které dávají smysl, a opouštět věci, které smysl nedávají.

více >

Cheiron T, o.p.s. vyhlašuje výběrové řízení na pozici KOMUNITNÍHO PRACOVNÍKA

09. 03. 2016

Náplň činnosti komunitní práce: podpora obyvatel sociálně vyloučené lokality Fišlovka, neformální rozhovory a spolupráce s obyvateli lokality a s lidmi ze sousedství, spolupráce na plánování, přípravách, realizaci a vyhodnocení komunitních akcí, úzká spolupráce s dalšími pracovníky Cheiron T, o.p.s., kteří v lokalitě působí, vedení dokumentace o vykonané činnosti

Více o komunitní práci zde - METODIKA KOMUNITNÍ PRÁCE

Požadujeme: minimálně středoškolské vzdělání, výborné komunikační a organizační schopnosti, otevřenost, zodpovědnost, samostatnost, schopnost týmové práce, chuť učit se novým věcem, schopnost nechat vyniknout druhé, ztotožnění se s posláním organizace a pozitivní přístup k lidem, kteří žijí na okraji společnosti

více >

Jeden svět Tábor – Hledání domova

29. 02. 2016

Cheiron T, o.p.s. letos pořádá již 12. ročník festivalu dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět. Festival se uskuteční pod záštitou starosty města Tábor Jiřího Fišera a lidskoprávního aktivisty Jana Rumla.
Jeden svět se v Táboře zabydlí již po dvanácté. Nezisková organizace Cheiron T, která se zaměřuje především na práci s dětmi a mládeží, se letos chopila dalšího ročníku s názvem Hledání domova.
„Letošní téma je pro nás pro všechny výzvou. Dotkneme se témat, která jsou pro mnohé lidi ožehavá. Tématu migrace se v letošním roce dotknou tři z našich jedenácti filmů. Diváci se však mohou těšit i na humorné a odlehčené snímky,“ říká David Andrlíček z Cheiron T, hlavní koordinátor festivalu za Tábor.

více >

Cheiron T, o.p.s. vyhlašuje výběrové řízení na pozici FUNDRAISERA

28. 02. 2016

Požadujeme: minimálně středoškolské vzdělání, orientace v realitě neziskových organizací, řidičský průkaz sk. B, dobrá práce na PC (word, excel), schopnost prezentace, komunikační zdatnost, jednání a vyjednávání, argumentační dovednosti, kreativita, chuť učit se, ztotožnění se s posláním organizace, akceptace cílové skupiny organizace, schopnost vyrovnat se s odmítnutím, práce v týmu i samostatně

Výhodou je praxe v neziskové organizaci

Nabízíme: stabilní pracovní uplatnění v příjemném kolektivu, samostatný výkon práce dle pokynů nadřízeného, práce v neziskové organizaci, zaměstnanecké benefity, služební telefon, pružná pracovní doba, vzdělávání a osobnostní růst, metodickou podporu.

více >

CHRÁNÍM PŘÍRODU, CHRÁNÍM SEBE

10. 02. 2016

Tisková zpráva / Tábor / 8.2. 2016

Video k projektu najdete ZDE .

Projekt zaměřený na ekologii probíhal po celý rok 2015 díky podpoře Sbírkového projektu NROS a České televize Pomozte dětem. V rámci aktivity „Vzdělávám se a ani o tom nevím“ se s dětmi diskutovalo na aktuální témata ekologických dokumentů. Především se děti seznamovaly se souvislostmi, které propojují globální ekologické problémy s jejich každodenním životem.

„Tvořím ekologicky a nestydím se to ukázat“ byla činnost zaměřená na tvořivé dílny, kdy se vyrábělo z PET-lahví, plat od vajíček, z výstřižků časopisů, přírodnin, skla atd. „Děti si prostřednictvím této aktivity měly možnost uvědomit, že všechno krásné a užitečné nemusí být vždy nové a drahé. Během tvůrčích dílen byl vytvořen vhodný prostor pro diskusi o výhodách a smyslu recyklace, třídění odpadu a ekologické stopě, kterou za sebou zanecháváme. Hlavním cílem této aktivity nebyl v prvé řadě samotný výrobek, ale rozvoj jemné i hrubé motoriky, schopnost koncentrace, získání pracovních návyků, vytváření sociálních kontaktů s ostatními dětmi a v neposlední řadě radost z tvůrčí práce a zvýšení sebevědomí dětí,“ shrnula sociální pracovnice Mgr. Jaroslava Doubravová.

více >

Jeden svět 2016: hledání domova a tím i sebe sama

05. 02. 2016

Tisková zpráva / Tábor / 5. února 2016

Česká společnost žije již řadu měsíců tématem migrace. Úroveň veřejné debaty o uprchlících motivovala 18. ročník festivalu dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět k tomu, aby zaměřil pozornost nejen na lidi přicházející do Evropy, ale především na nás samotné, kteří svůj domov a tím svoji jistotu máme. Probíhající události nás nutí zamyslet se, co pro nás znamená domov; o jakou jeho část jsme ochotni se podělit a jakou si naopak hodláme uhájit sami pro sebe.

„Takzvaná migrační krize nám ukázala hodně především o nás samotných. Tímto směrem se letos vydáme i na Jednom světě a prozkoumáme domov z mnoha úhlů pohledu. Během sledování stovek filmů a přípravy kampaně jsme si například uvědomili, že domov nelze zobrazit. Je to komplex řady hodnot, a ne jen oblíbené bačkory,“ uvedla ředitelka festivalu Hana Kulhánková.

více >

Hvězda StarDance Lukáš Pavlásek zahraje v Palcátu

06. 01. 2016

Hra z dílny divadla Komediograf zažije svou premiéru v Táboře ve velkém sále hotelu Palcát. V čele uskupení s názvem Tros Boys účinkuje Lukáš Pavlásek, který se stal před nedávnem překvapením divácky oblíbené taneční soutěže StarDance. Představení se jmenuje Nekorektní skeče a koná se 4. února 2016 od 19 hodin.

více >

Děti z Cheironu se spřátelily s klokanem

25. 12. 2015

Děti z táborské obecně prospěšné společnosti Cheiron T poskočí do nového roku 2016 s novým kamarádem – bílým klokanem. Symbolicky jim ho věnovala Zoo Tábor, se kterou nezisková organizace Cheiron T navázala letos spolupráci. Díky tomu mohou děti chodit zadarmo do táborské zoo, kde se zapojují pod dohledem odborníků do práce a poznávají zvířata i prostředí, do něhož by se normálně nedostaly.

více >

| 1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 |

KALENDÁŘ AKCÍ

Aktuální výroční zpráva 2016

Výroční zpráva 2016

Aktuální číslo Cheiron Tribune

Cheiron Tribune 1/2017

OTEVŘENÉ MÍSTNÍ CENTRUM DOFE

programu
Mezinárodní cena
vévody z Edinburghu,
Česká republika

nabízí mladým lidem
ve věku od 14 do 24 let
zapojit se do mezinárodního
programu
a získat ocenění
na bronzové, stříbrné
a zlaté úrovni.

Koordinátorka místního centra:
Petra Basíková
dofetabor@gmail.com

MEZINÁRODNÍ CENA - DofE

 

button techsoup.cz

detail

Chybová hlášení:


WARNING: Chyba! V hierarchii není definována sekce s id GALLERY