Vítejte na stránkách Cheiront T, o.p.s.

Jeden svět 2017 vyzývá: Nezapomínejme na sílu spolupráce

03. 02. 2017

Oznámení Theresy May o „tvrdém Brexitu“, Trumpovo převzetí moci ve Spojených státech a posilování radikální pravice, neochota evropských zemí k solidaritě při řešení migrace – zdá se, jako by dnešní společnost ztrácela tolik potřebnou schopnost spolupracovat.
Právě proto chce 19. ročník Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět připomenout hodnotu společného úsilí a sdílení. V době populistické rétoriky, negativních diskusí na sociálních sítích a záplavy „fake news“ je spolupráce pozitivní cesta, jak reagovat na rozdělenou společnost v krizi hodnot.

více >

Program Mezinárodní ceny vévody z Edinburghu v Cheironu

02. 02. 2017

Obecně prospěšná společnost Cheiron T se od ledna 2017 stala místním centrem mezinárodní organizace – Mezinárodní ceny vévody z Edinburghu  zkráceně DofE (z angličtiny The Duke of Edinburgh´s International Award). V Táboře tak vzniklo otevřené centrum přístupné všem mladým lidem od 14 do 24 let, kteří se nebojí překonávat překážky, chtějí se všestranně rozvíjet, pěstovat pravidelně nějaký sport a jsou ochotni věnovat svůj čas a energii druhým a být prospěšní svému okolí.

více >

VÝBĚROVÉ ŘÍZENÍ na pozici SOCIÁLNÍ PRACOVNÍK v KLUBU PRO MLADŠÍ

30. 12. 2016

Komunitní centrum pro děti a mládež Cheiron T vypisuje výběrové řízení na pozici sociální pracovník/ce, pracovník/ce v sociálních službách Klubu pro mladší na úvazek 1,0 s nástupem 1. 2. 2017.

více >

Projekt "Bez obav spolu" dostal zelenou

28. 12. 2016

S potěšením Vás můžeme informovat, že jsme dostali možnost zapojit se do projektu Bez obav spolu, jehož cílem je prostřednictvím spolupráce veřejných i soukromých institucí vytvoření sítě podporující inkluzi ve vzdělávání v Jihočeském kraji.
Tento projekt se zaměřuje především na obce se sociálně vyloučenými lokalitami, kde budou díky finančnímu příspěvku provozována předškolní centra a podporováni žáci ze socioekonomicky znevýhodněného a kulturně odlišného prostředí. Projekt je zaměřen především na dosahování školních úspěchů u dětí a předcházení předčasným odchodům ze vzdělávání.
Děkujeme za projevenou důvěru, že jsme se mohli zapojit do projektu Bez opav spolu financovaného Evropským sociálním fondem Operačním programem Věda, výzkum vzdělávání.

logo

20. 12. 2016

pf 2017

Benefiční večeře pro Cheiron T v nejlepší restauraci na jihu Čech

16. 12. 2016

V restauraci Goldie na Žižkově náměstí se 12. prosince konala již podruhé benefiční večeře, jejíž výtěžek podpořil intenzivní práci s dětmi a mladými lidmi na šikmé ploše. Toto předvánoční setkání zorganizovala obecně prospěšná společnost Cheiron T ve spolupráci s hotelem Nautilus a celkový výtěžek se vyšplhal na 13 870 Kč!

více >

TRX a témata, která hýbou společností

06. 12. 2016

Sedmnáctý ročník festivalu TRX se zabývá tématy, která rezonují současnou společností, v letošním roce to byla tato – šikana ve virtuálním prostoru, domácí násilí, otázka romské menšiny, celospolečenské obavy z islámu a šikana na školách. Oslovili jsme odborníky na danou problematiku a v pěti večerech tato témata otevřeli veřejnosti. Festival probíhal v týdnu od 8. listopadu. Poslední přednáška se uskutečnila 2. prosince na Základní škole Bernarda Bolzana.

více >

29. 11. 2016

TRX ŠIKANA NA ŠKOLÁCH 2016

Pohádková noc s Aladinovou kouzelnou lampou

23. 11. 2016

Cheironské děti si v průběhu měsíce října pilně plnily úkoly na hvězdičky z českého jazyka a matematiky a když se přiblížily podzimní prázdniny, pět z nich se za odměnu stalo účastníky pohádkové noci. Tradiční pohádková noc je motivačním prvkem ke vzdělávání dětí v rámci zážitkové pedagogiky, skrze pohádkový příběh přivádí děti k důležitých životním tématům.

více >

DOBRÉ ZPRÁVY Z CHEIRONU

11. 11. 2016

Přátelé, kamarádi,

přidali jsme se do projektu GIVT.cz. Pokud nakupujete na internetu – od svetru, přes parfém, televizor, dovolenou a nebo si objednáváte jídlo domů – můžete nám pomoci.

Uděláte to takto:
1. Před nákupem půjdete na http://bit.ly/Cheiron-T
2. Vyberete naši organizaci a eshop, na kterém chcete nakoupit
3. Nakoupíte, jak jste zvyklí

To je celé. Nestojí vás to ani korunu navíc a my dostaneme část peněz z ceny nákupu.

Nakupovat se dá i anonymně, takže pokud nechcete, nemusíte se nikam registrovat. A můžete o této možnosti říci i svým přátelům – ať nenakupují "zbytečně" :)

Pokud se bojíte, že na tuto možnost podpory v budoucnu zapomenete, tady http://bit.ly/GivtRozšíření najdete chytré rozšíření prohlížeče, které vás vždy při nakupování upozorní.

Díky, že na nás myslíte a pomáháte nám!

TÝDNY PROTI RASISMU A XENOFOBII - 8. - 15.11.2016

02. 11. 2016

Milí přátelé,

v listopadu od 8. do 15. nás čeká již 17. ročník festivalu TRX – Týdny proti rasismu a xenofobii. Letos se můžete se těšit na velmi zajímavé přednášky na témata: kyberšikana, domácí násilí, křesťanství a islám. V rámci festivalu uvidíte také dokumentární film FC Roma oceněný na jihlavském festivalu dokumentárních filmů.
Podrobnosti najdete na plakátu.

Těšíme se na Vás!
Cheiron Tým

TRX 2016

CHEIRONSKÉ DĚTI VYSTAVUJÍ V MĚSTSKÉ KNIHOVNĚ V TÁBOŘE

02. 09. 2016

Vážení přátelé,
rádi bychom Vás pozvali na tradiční výstavu výtvarných prací našich dětí z Klubu pro mladší, která se koná od 5. do 30. září v Městské knihovně Tábor. Svá dílka děti tvořily od ledna do června tohoto roku a my se teď můžeme kochat jejich tvůrčími schopnostmi v klidu a pohodě obklopeni knihami a vůní papíru.
Rádi Vás tam uvidíme!

VÝSTAVA 2016

Cesta za posvátným stromem aneb Time out 2016

25. 08. 2016

Time out – to je pět dní v přírodě, čas strávený společně při hudbě, hrách, povídání, sdílení zážitků a zkušeností, čas za hranicemi města, které většina romských dětí ani v létě neopouští. Tento zážitkový program pro deset dětí ze sociálně znevýhodněného prostředí ve věku 10 až 15 let pořádala již jedenáctým rokem společnost Cheiron T, o.p.s. a to ve dnech 15. až 19. srpna ve vzdělávacím středisku ZVAS v Blatnici.

více >

JAK DĚTI Z CHEIRONU POMOHLY MALÉMU PRINCI ZACHRÁNIT JEHO RŮŽI

09. 08. 2016

Pohádková noc je oblíbená odměna cheironských dětí, kterým se podařilo nasbírat příslušný počet hvězdiček za pracovní listy z matematiky a českého jazyka. Děti jsou tak motivovány k pravidelnému doučování a my pracovníci k přípravě hry na motivy některé z pohádek, které v sobě skrývají důležitá poselství. Pro tuto výjimečnou noc jsme pozvali děti na setkání s Malým princem.
Dlouho očekávaný den jsme započali společnou přípravou večeře, která byla zahrnuta do pravidelných kurzů vaření. V menu byly italské gnocchi s kuřecím masem a se špenátem. Výsledek byl famózní a všichni jsme si na té dobrotě moc pochutnali. Následoval nezbytný úklid a mytí  nádobí. To už v dětech začalo narůstat napětí před tušeným blížícím se dobrodružstvím. Po smluveném signálu jsme se s dětmi přesunuli na určenou adresu. Zazvonili jsme na zvonek starého domu. Dveře se otevřely a děti byly poučeny o třech základních pravidlech pohádkové noci. 1) vžít se do příběhu a naslouchat postavám, které na své cestě potkají. 2) nebát se a držet se vždy pohromadě. 3) vzájemně si v úkolech pomáhat a podporovat se. Poté byly děti zavedeny do hlubokého sklepa, kde si ve tmě vyslechly příběh o vzniku vesmíru. Jak se začaly tvořit planety, každá z nich byla někým obydlená a na jedné maličké vzdálené planetě žil Malý princ.

více >

AUKCE UMĚLECKÝCH DĚL PODPOŘÍ CHEIRON

29. 07. 2016

Vážení přátelé!

Máme tu čest pozvat Vás k veřejné aukci uměleckých děl, která byla vytvořena v rámci řezbářského festivalu Řez údolím 2016.
Celá aukce probíhá na portálu aukro.cz pod uživatelem Cheiron T (konkrétně ji můžete nalézt na tomto odkazu: http://aukro.cz/listing/user/listing.php?us_id=43840609). Svým příhozem podpoříte dobrou věc a navíc si můžete zkrášlit domov, zahradu či chatu jedinečným výtvorem, který byl vytvořen s láskou a dobrým úmyslem.
Výtěžek této aukce podpoří společnost Cheiron T, o.p.s. a spolek Řezbáři na CESTĚ.

SOCHA1SOCHA2SOCHA3

SOCHA4SOCHA5SOCHA6
OUT OF STREETS

27. 07. 2016

Od 18. do 21. července zažili klienti terénního programu intenzivní týden mimo Sídliště nad Lužnicí. Protože se mnoho klientů přes prázdniny nepodívá za hranice města Tábora, vytvořili klienti za pomoci pracovníků program aktivit na celý týden tak, aby poznali nová místa a vymanili se na pár dní z každodenního sídlištního života.

více >

Jak jsme s dětmi a rodiči oslavili výletem do Hopsária konec roku

01. 07. 2016

V úterý 28. června měly děti, navštěvující předškolní klub Cheiron T, možnost navštívit v doprovodu svých rodičů Hopsárium v Českých Budějovicích. Šlo již o tradiční akci spojenou s ukončením školního roku, jejímž smyslem je odměnit děti za jejich pilnou práci v předškolním klubu a zároveň jim poskytnout příjemné zážitky mimo sociálně vyloučenou lokalitu. Jde o velmi oblíbenou akci dětí i rodičů, kteří si z výletu odvážejí příjemné společné zážitky, které vedou k upevnění jejich vztahu.

více >

Jak se swingově hrálo a tančilo pro Cheiron

23. 06. 2016

V pátek 17. června se krátce po obědě roztrhala mračna a zahrada Střelnice se převlékla do letních šatů na večerní slavnost již tradičního Čajového dýchánku se Swing Bandem Tábor.
První taneční páry v prvorepublikovém střihu se na parketu objevily krátce po zahájení celé akce v sedm hodin. Večerem provázel Roman Varga - ředitel společnosti Cheiron T, o.p.s., na jejíž činnost byl tento benefiční večer pořádán. Slavnost podpořil svou přítomností starosta města Tábora Jiří Fišer, o nezastupitelnosti Cheironu promluvila místostarostka Michaela Petrová a o občanské angažovanosti se ve své řeči zmínil také patron společnosti Jan Ruml. Návštěvníci během večera zhlédli vystoupení romského tanečního souboru Čiriklore a také se dozvěděli více o cheironských sociálních službách, zaměřujících se především na práci s dětmi, mladými lidmi a rodinami, které se ocitly na „šikmé ploše“.

více >

VÝBĚROVÉ ŘÍZENÍ na pozici sociálního pracovníka v Klubu pro starší - POZOR! NOVÉ TERMÍNY!

20. 06. 2016

Komunitní centrum Cheiron T vypisuje výběrové řízení na pozici sociální pracovník/ce, pracovník/ce v sociálních službách Klubu pro starší na úvazek 1,0 s nástupem září 2016.

Stručná charakteristika náplně práce:

 • sociální práce v nízkoprahovém zařízení pro děti a mládež,
 • zaměření primárně na cílovou skupinu dětí ve věku 15-26 let, které jsou ohroženy rizikovými projevy chování nebo žijí rizikovým způsobem života,
 • administrativa související s poskytovanými službami,
 • spolupráce s rodiči, školami a návaznými institucemi,
 • další činnost spojená s realizací programu Klubu pro starší,
 • práce probíhá převážně v odpoledních hodinách.

Vzdělání:

 • minimálně středoškolské s maturitou

více >

Čiriklore poprvé na Khamoro

20. 06. 2016

Děti z cheironského tanečního souboru Čiriklore se v pátek 3. června úplně poprvé zúčastnily 18. ročníku světového romského festivalu Khamoro v Praze.

CO JEŠTĚ MŮŽETE VYHRÁT V NAŠÍ TICHÉ STŘELNICI?

16. 06. 2016

KATALOG TICHÉ STŘELNICE

Prohlédněte si

KATALOG více než 60 velmi zajímavých cen,

které můžete zítra 17. června získat

v TICHÉ STŘELNICI

na ČAJOVÉM DÝCHÁNKU

se SWING BANDEM TÁBOR.


CO MŮŽETE „VYHRÁT“ V TICHÉ STŘELNICI NA ČAJOVÉM DÝCHÁNKU?

13. 06. 2016

Přinášíme Vám první ochutnávku prvorepublikové atmosféry! V rámci Tiché Střelnice, tedy benefiční hry o ceny, můžete během večera mimo jiné vydražit také vynikající vína ze známé táborské vinotéky U Černého kocoura a zeleného stromu. Protože víno rozproudí každou konverzaci! http://www.vinotabor.cz/

Videopozvánka z vinotéky.

Dalším nezapomenutelným zážitkem může sedmichodové degustační menu s vinným párováním pro 2 osoby. A není to jen tak ledajaké menu, protože bude přichystané ve vyhlášené pražské restauraci Field, která byla oceněna slavnou hvězdou v průvodci Michelin Guide 2016 a je známá svým jedinečným stolováním free range dining! Proto vítáme na dýchánku také všechny mlsné jazýčky... http://www.fieldrestaurant.cz/cz/

Videopozvánka do restaurace Field.

Řemeslo má zlaté dno. A vy si ho můžete ukovat s panem Dobešem v Moravči společně s prohlídkou rozhledny s kovářským muzeem. Tichá Střelnice nabízí 4 hodiny kovářského kurzu v poklidu a pohodě příjemného prostředí jeho dílny. http://kovar-dobes.cz/

ZAHRADA STŘELNICE V RYTMU SWINGU

31. 05. 2016

Oblíbený hudební ansámble Swing Band Tábor nás v pátek 17. června opět přenese do swingových časů První republiky.
V zahradě restaurace Střelnice se v 19 hodin otevřou pomyslné dveře společenské akce „Čajový dýchánek“, která nabídne příjemnou hudbu k tanci i poslechu a zároveň podpoří činnost společnosti Cheiron T, o.p.s., která již devatenáct let pracuje v Táboře mimo jiné s dětmi a mladými lidmi „na šikmé ploše“.
Vstupné 190 Kč na místě
, předprodej 140 Kč v Infocentru Města Tábora (Žižkovo náměstí), v Antikvariátu Bastion (Žižkova 236) a v Komunitním centru Cheiron T (Děkanská 302). Plakát ke stažení ZDE.

Videopozvánka - Nedělejte z toho drama


31. 05. 2016

den dětí 2016

Jeden svět 2016 v Táboře

30. 05. 2016

V neděli 20. března skončil v Táboře 12. ročník mezinárodního festivalu dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět. Již tradičně ho pořádala obecně prospěšná společnost Cheiron T ve spolupráci se Základní školou Bernarda Bolzana a Café & Gallery MP7.


Jeden svět 2016 v číslech:

 • promítání pro veřejnost: 17. – 20. 3. 2016
 • 11 projekcí – 347 lidí
 • 9 doprovodných akcí – 965 lidí
 • projekce pro školy 21 – 23. 3., 29. 3. – 1. 4. 2016
 • 14 projekcí – 547 studentů

celkem: 1 859 návštěvníků

Závěrečnou zprávu z Jednoho světa 2016 najdete ZDE.

| 1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9 |

KALENDÁŘ AKCÍ

Výroční zpráva 2017

VÝROČNÍ ZPRÁVA 2017

PRÁZDNINY 2018

PRÁZDNINY 2018

Newsletter Cheiron T - jaro 2018

jaro 2018

OTEVŘENÉ MÍSTNÍ CENTRUM DOFE

programu
Mezinárodní cena
vévody z Edinburghu,
Česká republika

nabízí mladým lidem
ve věku od 14 do 24 let
zapojit se do mezinárodního
programu
a získat ocenění
na bronzové, stříbrné
a zlaté úrovni.

Koordinátorka místního centra:
Petra Basíková
dofetabor@gmail.com

MEZINÁRODNÍ CENA - DofE

 

detail

Chybová hlášení:


WARNING: Chyba! V hierarchii není definována sekce s id GALLERY