Vítejte na stránkách Cheiront T, o.p.s.

ŠAMPIONÁT MYSLEL NA CHARITU

05. 02. 2015

Návštěvníci Mistrovství světa v cyklokrosu šlapali na speciálně upravených rotopedech od Nadace ČEZ. Každý z nich svým výkonem podpořil neziskové organizace Cheiron T, o.p.s. a APLA Jižní Čechy o.s.

více >

CESTOU K BETLÉMU

22. 01. 2015

Dne 6. ledna na svátek Klanění Tří králů uspořádal Klub pro mladší novoroční procházku ke klokotským jesličkám. Na setkání se dostavilo celkem dvanáct dětí ze sociálně znevýhodněného prostředí, z nichž mnohé se této tradiční cesty zúčastnily již po několikáté.

více >

BENEFICE PŘINESLA CHEIRONU KRÁSNÝ VÁNOČNÍ DÁREK

08. 01. 2015

Neuvěřitelných 116 tisíc se podařilo získat obecně prospěšné společnosti Cheiron T na benefičním představení Divadla Víti Marčíka – Setkání před Betlémem, které proběhlo v předvánoční atmosféře 22. prosince v malém sále Střelnice.

více >

"MA BISTEREN" - "NEZAPOMEŇTE"

16. 12. 2014

V rámci podpory komunitní práce jsme uspořádali 18. listopadu výlet za spřízněnou organizací Český západ, která působí v odlehlém kraji Sudet mezi Plzní a Karlovými Vary.

více >

Cheiron T, o.p.s. vyhlašuje výběrové řízení na pozici fundraisera

15. 12. 2014

Celé znění inzerátu naleznete po rozkliknutí.

více >

DIVADLO VÍTI MARČÍKA PŘIJEDE PŘED VÁNOCI ZAHRÁT PRO CHEIRONSKOU HUDEBNU

09. 12. 2014

Vítězslav Marčík, Pavel Šmíd, Jitka Weinerová a Eva Juříčková. Tito herci přivezou do Tábora v předvánoční atmosféře skvělé představení Setkání před Betlémem, které již 14 let patří do stálého repertoáru rodinného divadla z jihočeských Drahotěšic.

více >

BENEFIČNÍ PŘEDSTAVENÍ PRO CHEIRON T BYLO ÚSPĚŠNÉ!

19. 11. 2014

Vážení přátelé,

máme obrovskou radost ze čtvrteční benefice pro Cheiron v Hotelu Palcát. Díky divadlu Sklep, které pro nás přijelo zahrát jejich nezapomenutelnou hru Mlýny, se nám podařilo pro činnost Komunitního centra pro děti a mládež Cheiron T získat skvělých 78 tisíc. Moc vám všem, kteří jste na představení přišli, i všem, kteří jste tuto akci podpořili, děkujeme. Především díky Vám se to povedlo! Speciální dík pak patří samotnému divadlu Sklep a občanskému sdružení Fest 2004, které akci pořádalo společně s Cheiron T, o.p.s.

ZDE je možné si prohlédnout fotky z akce.

TŘÍDÍŠ? TŘÍDÍM! TŘÍDÍME...

14. 11. 2014

Měsíc říjen byl v Komunitním centru pro děti a mládež Cheiron T, konkrétně v Klubu pro mladší (děti od 6 do 14 let), zaměřen na ekologickou výchovu. Děti, navštěvující Cheiron, jsou již zvyklé v jeho prostorách odpad třídit.
Tentokrát bylo cílem seznámit děti s omyly ve třídění odpadu, jichž se mnozí z nás při třídění dopouštíme, a vysvětlit význam třídění odpadu také mimo prostory klubu. V rámci vycházek po táborském okolí si proto děti vyzkoušely vyčistit od odpadků vytipovanou lokalitu a sesbírané odpadky po té umístit do příslušných kontejnerů na tříděný odpad.

více >

ŽIVOTAUMĚNÍ TROCHU JINAK

24. 10. 2014

Na listopad si obecně prospěšná společnost Cheiron T připravila pro širokou veřejnost již 18. ročník festivalu Životaumění. Festival přinese přednášku o uprchlictví, film Show s režisérem Bohdanem Bláhovcem, oblíbenou Slampoetry a v neposlední řadě i velkolepou benefiční divadelní akci, představení Mlýny od divadla Sklep.

více >

23. 10. 2014

MRKNĚTE NA FOTKY Z MULTIKULTI NOHEJBALOVÉHO TURNAJE!

17. 10. 2014

Tak se nám letos nakonec podařilo uskutečnit Turnaj v nohejbale, který pořádáme společně s místní romskou komunitou již čtvrtým rokem. I když jsme původně očekávali 8 týmů, nakonec se zúčastnilo pouze pět. Přesto si troufáme tvrdit, že to byla příjemně strávená říjnová sobota - navíc se skvělým pro nohejbal ideálním počasím. A také za podpory Nadačního fondu Albert, který nám přispěl na občerstvení pro zúčastněné týmy.

Děkujeme!

Fotogalerie ZDE:

ZVONÍ Č.4 JE TU!

06. 10. 2014

Vážení a milí,

Právě vyšlo další číslo časopisu Zvoní!

Číslo je tematicky zaměřené na spolupráci rodiny a školy, ale máme tam i komentáře k nejnovější školské legislativě (zákon o dětské skupině, nekvalifikovaní pedagogové, novela školského zákona).

 

více >

CHEIRON JIŽ POTŘETÍ OTEVŘEL DVEŘE SOUSEDŮM

23. 09. 2014

Ve čtvrtek 18. října uspořádalo komunitní centrum Cheiron T již třetí ročník akce s názvem Den sousedství. Ten odstartoval úderem 14. hodiny, kdy pracovníci společně s dobrovolníky přeměnili prostory za kostelem na Žižkově náměstí na kavárnu, dětský koutek, tvůrčí dílnu a hernu. A nechyběl ani oblíbený gril. Akci přišlo podpořit okolo padesáti příznivců organizace.

více >

5 MINUT PRO SOJČÁK

17. 09. 2014

Cheiron T o.p.s. si připravil pro širokou veřejnost akci s názvem 5 minut pro Sojčák. Touto aktivitou chceme oslavit jednoleté výročí terénního programu a předškolního klubu. Akce se uskuteční ve středu 1. října od 14 hodin před bývalou osmou základní školou na Sídlišti nad Lužnicí.
Program nabídne hry a soutěže pro děti, fotodokumentaci z uplynulého roku a spoustu hudby, jídla a zábavy. Především na tuto akci zveme občany, kteří bydlí na sídlišti a rodiče s dětmi (především předškolního věku).
Na všechny se těší pracovníci Cheironu.

Akci podpořil Nadační Fond Albert.

MULTI KULTI TURNAJ V NOHEJBALE

12. 09. 2014

A je to tady! Rok s rokem se sešel a je tu další ročník Turnaje v nohejbale. A i když se letos posunul až na říjen, tak doufáme, že se sejde dostatek týmů, abychom mohli vzdát holt nejenom této nádherné hře, ale také vzdát holt lidské rozmanitosti. Hrajeme totiž bez předsudků a proti rasismu a  ještě navíc o putovní pohár. Tak přijďte změřit síly.

více >

DEN SOUSEDSTVÍ 18. ZÁŘÍ

03. 09. 2014

3. ročník klasické akce s názvem Den sousedství, si nejen pro sousedy, ale i pro přátele a spřátelené organizace, připravil Cheiron T.
Akce se uskuteční 18. září od 14 hodin před komunitnim centrem Cheiron a kolem kostela na Žižkově náměstí. Tešte se na grilování, hudbu,dětský koutek a dobrou náladu.

TIME OUT POZVAL DĚTI POUZE NA ZDÁNLIVÉ ODDECHNUTÍ

29. 08. 2014

Letos se uskutečnil devátý ročník týdenního pobytového programu Time Out pro romské děti, pořádaný organizací Cheiron T, o.p.s., jehož cílem je pomocí technik prožitkové pedagogiky a pobytu v přírodě vést městské děti převážně ze sociálně znevýhodněného prostředí ke zdravému přístupu k sobě, ostatním lidem a životnímu prostředí. Akce tradičně probíhala ve vzdělávacím středisku ZVAS v Blatnici u Mladé Vožice ve dnech 18. až 22. srpna a účastnilo se jí třináct dětí.

více >

CHEIRONSKÉ VÝLETY ZA HISTORIÍ ROMŮ

15. 08. 2014

Pro klienty Klubu pro mladší jsme na prázdniny připravili dva tématické výlety, které se věnovaly historii a putování Romů.

více >

VYŠLO TŘETÍ ČÍSLO ČASOPISU ZVONÍ

31. 07. 2014

Rádi bychom Vám představili třetí číslo časopisu Zvoní!, které vychází jako součást projektu „Pojďte do školky!“.

více >

ROMSKÁ HUDBA ZAZNÍ V SRDCI TÁBORA 8. ročník festivalu romské kultury „Kerekate – V kruhu“

21. 07. 2014

Osmý ročník festivalu KEREKATE – V KRUHU se uskuteční v sobotu 26. července 2014 od 15:00 do 22:00 hodin na Žižkově náměstí v Táboře. Představí se na něm výborné cimbálové kapely jako je Cindži Renta z Českého Krumlova či Cimbálová kapela Martina Feča z Prahy, dále unikátní kapela z Rokycan Kale či královéhradečtí živelní Terne Čhave. Pozvání do Tábora přijal také skvělý hudebník Vojta Lavička s kapelou Gipsy Spirit. Na pódiu se představí taneční soubory z Českého Krumlova, Písku a Dobré Vody u Toužimi. Nenechte si ujít tradiční čardáše v hudbě i tanci a zároveň objevte žánrové přesahy do latiny, jazzu a rocku s odkazem na romské kořeny.

více >

ČAJOVÝ DÝCHÁNEK SE SWING BANDEM TÁBOR PŘINESL CHEIRONU 87.500 Kč

17. 06. 2014

Čajový dýchánek se Swing Bandem se letos opravdu povedl podle našich představ. I samotný výtěžek 87.500 Kč je velkým úspěchem. Děkujeme všem partnerům benefice, návštěvníkům, dobrovolníkům, hostům a záštitám akce. Speciální poděkování patří Swing Bandu Tábor za to, že pro nás hrál a že nás má rád, moderátorovi večera Štěpánu Pavlíkovi za pohodu a provázení večerem a také Josefu Neméthovi a restauraci Střelnice za možnost benefici na Střelnici udělat. Máme Vás všechny moc rádi .... a cheironský klobouk dolů před Vámi!

Za Cheiron T

Tomáš Bílý

Zde fotogalerie z akce

SKATEOVÉ ZÁVODY PŘILÁKALY OKOLO 200 DĚTÍ A MLADÝCH LIDÍ

12. 06. 2014

V sobotu 31. května se v táborském skate parku na Sídlišti nad Lužnicí uskutečnil již dvanáctý ročník závodů ve skateboardingu nazvaný Taboard skate session. Cheiron T, o.p.s. se podílel na přípravách a pomáhal s celou realizací závodů společně ve spolupráci s Taboard o.s.

více >

ZAHRADA STŘELNICE ROZKVETE V RYTMU SWINGU - TISKOVÁ ZPRÁVA

28. 05. 2014

Oblíbený hudební ansámble Swing Band Tábor nás v pátek 6. června opět přenese do časů našich prarodičů. V zahradě restaurace Střelnice se v 19 hodin otevřou pomyslné dveře společenské akce „Čajový dýchánek“, která nabídne příjemnou hudbu k tanci i poslechu a zároveň podpoří činnost společnosti Cheiron T, o.p.s., která již sedmnáct let pracuje v Táboře s dětmi a mladými lidmi „na šikmé ploše“.

více >

ROZTANČENÁ SOBOTA

27. 05. 2014

V sobotu 17. května 2014 od 13 do 19 hodin uspořádal Cheiron T, o.p.s. pod záštitou místostarostky města Tábora Ing. Lenky Horejskové již 6. ročník soutěžní přehlídky romských tanečních souborů „SOMNAKUŇI ČERCHEŇ – ZLATÁ HVĚZDA“. Místem konání soutěže byl sál restaurace Na Pěkné vyhlídce v Táboře. O pohár a účast na romském festivalu Kerekate se utkaly čtyři taneční soubory: Kale jakha z České lípy, Čiriklore z Tábora, Amare Romane Čhave z Českého Krumlova a Aven drom z Větřní.

více >

| 1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 |

KALENDÁŘ AKCÍ

Aktuální výroční zpráva 2016

Výroční zpráva 2016

Aktuální číslo Cheiron Tribune

Cheiron Tribune 1/2017

OTEVŘENÉ MÍSTNÍ CENTRUM DOFE

programu
Mezinárodní cena
vévody z Edinburghu,
Česká republika

nabízí mladým lidem
ve věku od 14 do 24 let
zapojit se do mezinárodního
programu
a získat ocenění
na bronzové, stříbrné
a zlaté úrovni.

Koordinátorka místního centra:
Petra Basíková
dofetabor@gmail.com

MEZINÁRODNÍ CENA - DofE

 

button techsoup.cz

detail

Chybová hlášení:


WARNING: Chyba! V hierarchii není definována sekce s id GALLERY