Vítejte na stránkách Cheiront T, o.p.s.

Káva pro Cheiron v Budíku

26. 05. 2015

Pokud ochutnáte Café Cheiron s našlehanou smetanou a drcenými kakaovými boby, podpoříte tím činnost naší obecně prospěšné společnosti.

Nápoj připravuje kavárna Budík v Kotnovské ulici naproti Muzeu čokolády a marcipánu v Táboře. Výtěžek z každé kávy je 10 korun.

Děkujeme tímto kavárně Budík a všem, kteří se na této formě spolupráce podíleli. Fotil pro nás Pedram Dilmaghani, s grafikou se přidal Farid Dilmaghani, letáček na stoly tisklo grafické, tiskové a reklamní studio Rudi.

Radost nejen u kávy přeje a za každou podporu Vám děkuje Cheiron T, o.p.s.

DĚTI ZACHRÁNILY NEMOCNÉHO KRÁLE

23. 04. 2015

Děti z Komunitního centra Cheiron T se podívaly do světa pohádek. Nejdříve si tento výlet musely zasloužit. Vstupenkou pro ně bylo vypracování úkolů z matematiky a českého jazyka za poslední měsíc v Klubu pro mladší.

Motivem pohádkové noci byla pohádka O živé vodě. Po společné večeři, na jejíž přípravě se děti podílely, je vypravěč vtáhl do děje. Dozvěděly se o nemocném králi, na jehož nemoc není znám lék a jenom ony jsou jedinou šancí na záchranu.

více >

KUŘE SPOJÍ DĚTI S PŘÍRODOU

20. 04. 2015

Ekologie je letos nosným tématem sbírkového projektu Pomozte dětem. Cheiron T, o.p.s. se k němu znovu přidává. Veškeré aktivity se tentokrát zaměřují na poznávání a ochranu fauny i flory. Nejenže se bude o ochraně přírody mluvit teoreticky, čerpat z dokumentů, filmů nebo literatury, ale děti si například zkusí praktické tvoření z recyklovaných materiálů, úklid odpadků nebo ekologické pěstování. K tomu poslouží kousek pozemku u Ctiborova mlýna, kde se děti přesvědčí, jaké to je, když vlastními silami bez umělých hnojiv vypěstují něco, co chutná líp než z obchodu.

více >

PTAČÍ BUDKY PRO TISMENICKÉ ÚDOLÍ

15. 04. 2015

Letos připravila společnost Cheiron T, o.p.s. pro své klienty celoroční projekt s názvem Chráním přírodu – chráním sebe. Cílem je praktické seznamování s přírodou, se způsoby, jak ji chránit, pečovat o ni, a také jakým způsobem využít její potenciál – například pěstováním zeleniny.

více >

ČTYŘI DNY PLNÉ FILMŮ A PRASKAJÍCÍCH BUBLIN

31. 03. 2015

Praskněte své bubliny! vyzýval 16. ročník festivalu dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět. A bubliny praskaly i v Táboře. Už jedenáctým rokem tu festival pořádala obecně prospěšná společnost Cheiron T.

Celkem na čtyři dny se v Táboře usadil festival Jeden svět. Návštěvníci si tak mohli vybrat ze dvou promítacích prostorů, jedenácti filmů, třech koncertů, dvou DJ´s, jedné vernisáže a literárního čtení.

více >

MÁME VÝHERCE Z FESTIVALU JEDEN SVĚT 2015 V TÁBOŘE

25. 03. 2015

Vážení návštěvníci festivalu Jeden svět v Táboře!

Někteří z Vás měli to štěstí, že jsme je vylosovali ze soutěže o 8 cen, která proběhla v rámci festivalu.

Jsou to tito:

Sadu bezpečnostních prvků od Bezpečné cesty.cz získali:

Matěj Pospíchal, Anna Nimrichtrová, Aleš Šenko, Zora Uhlířová a Valentýna Nimrichtrová

Privátní pronájem sauny v hotelu Nautilus získává:

Kryštof Dřevo

Degustační menu pro 2 osoby v hotelu Nautilus získává:

Lucie Sedláčková

Ubytování na jednu noc pro 2 osoby ve dvolulůžkovém pokoji typu Comfort v hotelu Nautilus získává:

Jakub Gärtner

Gratulujeme!

Cheiron Tým a všichni dobrovolníci festivalu Jeden svět 2015

BUĎME SI SOBĚ BLÍŽ

23. 03. 2015

V úterý 31. března se uskuteční první ročník akce s názvem „Sobě blíž“, která si klade za cíl seznámit žáky základních a středních škol s historií a kulturou Romů za přispění hudebního vystoupení známého romského muzikanta Mária Biháryho a neméně slavné herečky Báry Hrzánové.

více >

JEDEN SVĚT 2015 ANEB PRASKNĚTE SVÉ BUBLINY!!!

06. 03. 2015

Narušit předsudky, pohodlné nevědomí a fámy šířící se českou společností – to je cílem 17. ročníku festivalu dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět, který své publikum přivítá výzvou „Praskněte své bubliny!“. Jedenáctý ročník festivalu Jeden svět se v Táboře uskuteční od 19. do 22. března 2015 pod vedením neziskové organizace Cheiron T.

více >

Dotazník Cheiron T, o.p.s.

17. 02. 2015

Vážení přátelé,

prosíme Vás o drobnou spolupráci. Hodně by nám pomohlo, když vyplníte krátký dotazník. Slibujeme si od něj, že nás zase o něco více posune v rozvoji naší práce a posílí komunikaci s veřejností.

Dotazník je anonymní. K jeho vyplnění stačí rozkliknout odkaz ZDE.

Děkujeme za Váš čas a ochotu.

Váš Cheiron Tým

ŠAMPIONÁT MYSLEL NA CHARITU

05. 02. 2015

Návštěvníci Mistrovství světa v cyklokrosu šlapali na speciálně upravených rotopedech od Nadace ČEZ. Každý z nich svým výkonem podpořil neziskové organizace Cheiron T, o.p.s. a APLA Jižní Čechy o.s.

více >

CESTOU K BETLÉMU

22. 01. 2015

Dne 6. ledna na svátek Klanění Tří králů uspořádal Klub pro mladší novoroční procházku ke klokotským jesličkám. Na setkání se dostavilo celkem dvanáct dětí ze sociálně znevýhodněného prostředí, z nichž mnohé se této tradiční cesty zúčastnily již po několikáté.

více >

BENEFICE PŘINESLA CHEIRONU KRÁSNÝ VÁNOČNÍ DÁREK

08. 01. 2015

Neuvěřitelných 116 tisíc se podařilo získat obecně prospěšné společnosti Cheiron T na benefičním představení Divadla Víti Marčíka – Setkání před Betlémem, které proběhlo v předvánoční atmosféře 22. prosince v malém sále Střelnice.

více >

"MA BISTEREN" - "NEZAPOMEŇTE"

16. 12. 2014

V rámci podpory komunitní práce jsme uspořádali 18. listopadu výlet za spřízněnou organizací Český západ, která působí v odlehlém kraji Sudet mezi Plzní a Karlovými Vary.

více >

Cheiron T, o.p.s. vyhlašuje výběrové řízení na pozici fundraisera

15. 12. 2014

Celé znění inzerátu naleznete po rozkliknutí.

více >

DIVADLO VÍTI MARČÍKA PŘIJEDE PŘED VÁNOCI ZAHRÁT PRO CHEIRONSKOU HUDEBNU

09. 12. 2014

Vítězslav Marčík, Pavel Šmíd, Jitka Weinerová a Eva Juříčková. Tito herci přivezou do Tábora v předvánoční atmosféře skvělé představení Setkání před Betlémem, které již 14 let patří do stálého repertoáru rodinného divadla z jihočeských Drahotěšic.

více >

BENEFIČNÍ PŘEDSTAVENÍ PRO CHEIRON T BYLO ÚSPĚŠNÉ!

19. 11. 2014

Vážení přátelé,

máme obrovskou radost ze čtvrteční benefice pro Cheiron v Hotelu Palcát. Díky divadlu Sklep, které pro nás přijelo zahrát jejich nezapomenutelnou hru Mlýny, se nám podařilo pro činnost Komunitního centra pro děti a mládež Cheiron T získat skvělých 78 tisíc. Moc vám všem, kteří jste na představení přišli, i všem, kteří jste tuto akci podpořili, děkujeme. Především díky Vám se to povedlo! Speciální dík pak patří samotnému divadlu Sklep a občanskému sdružení Fest 2004, které akci pořádalo společně s Cheiron T, o.p.s.

ZDE je možné si prohlédnout fotky z akce.

TŘÍDÍŠ? TŘÍDÍM! TŘÍDÍME...

14. 11. 2014

Měsíc říjen byl v Komunitním centru pro děti a mládež Cheiron T, konkrétně v Klubu pro mladší (děti od 6 do 14 let), zaměřen na ekologickou výchovu. Děti, navštěvující Cheiron, jsou již zvyklé v jeho prostorách odpad třídit.
Tentokrát bylo cílem seznámit děti s omyly ve třídění odpadu, jichž se mnozí z nás při třídění dopouštíme, a vysvětlit význam třídění odpadu také mimo prostory klubu. V rámci vycházek po táborském okolí si proto děti vyzkoušely vyčistit od odpadků vytipovanou lokalitu a sesbírané odpadky po té umístit do příslušných kontejnerů na tříděný odpad.

více >

ŽIVOTAUMĚNÍ TROCHU JINAK

24. 10. 2014

Na listopad si obecně prospěšná společnost Cheiron T připravila pro širokou veřejnost již 18. ročník festivalu Životaumění. Festival přinese přednášku o uprchlictví, film Show s režisérem Bohdanem Bláhovcem, oblíbenou Slampoetry a v neposlední řadě i velkolepou benefiční divadelní akci, představení Mlýny od divadla Sklep.

více >

23. 10. 2014

MRKNĚTE NA FOTKY Z MULTIKULTI NOHEJBALOVÉHO TURNAJE!

17. 10. 2014

Tak se nám letos nakonec podařilo uskutečnit Turnaj v nohejbale, který pořádáme společně s místní romskou komunitou již čtvrtým rokem. I když jsme původně očekávali 8 týmů, nakonec se zúčastnilo pouze pět. Přesto si troufáme tvrdit, že to byla příjemně strávená říjnová sobota - navíc se skvělým pro nohejbal ideálním počasím. A také za podpory Nadačního fondu Albert, který nám přispěl na občerstvení pro zúčastněné týmy.

Děkujeme!

Fotogalerie ZDE:

ZVONÍ Č.4 JE TU!

06. 10. 2014

Vážení a milí,

Právě vyšlo další číslo časopisu Zvoní!

Číslo je tematicky zaměřené na spolupráci rodiny a školy, ale máme tam i komentáře k nejnovější školské legislativě (zákon o dětské skupině, nekvalifikovaní pedagogové, novela školského zákona).

 

více >

CHEIRON JIŽ POTŘETÍ OTEVŘEL DVEŘE SOUSEDŮM

23. 09. 2014

Ve čtvrtek 18. října uspořádalo komunitní centrum Cheiron T již třetí ročník akce s názvem Den sousedství. Ten odstartoval úderem 14. hodiny, kdy pracovníci společně s dobrovolníky přeměnili prostory za kostelem na Žižkově náměstí na kavárnu, dětský koutek, tvůrčí dílnu a hernu. A nechyběl ani oblíbený gril. Akci přišlo podpořit okolo padesáti příznivců organizace.

více >

5 MINUT PRO SOJČÁK

17. 09. 2014

Cheiron T o.p.s. si připravil pro širokou veřejnost akci s názvem 5 minut pro Sojčák. Touto aktivitou chceme oslavit jednoleté výročí terénního programu a předškolního klubu. Akce se uskuteční ve středu 1. října od 14 hodin před bývalou osmou základní školou na Sídlišti nad Lužnicí.
Program nabídne hry a soutěže pro děti, fotodokumentaci z uplynulého roku a spoustu hudby, jídla a zábavy. Především na tuto akci zveme občany, kteří bydlí na sídlišti a rodiče s dětmi (především předškolního věku).
Na všechny se těší pracovníci Cheironu.

Akci podpořil Nadační Fond Albert.

MULTI KULTI TURNAJ V NOHEJBALE

12. 09. 2014

A je to tady! Rok s rokem se sešel a je tu další ročník Turnaje v nohejbale. A i když se letos posunul až na říjen, tak doufáme, že se sejde dostatek týmů, abychom mohli vzdát holt nejenom této nádherné hře, ale také vzdát holt lidské rozmanitosti. Hrajeme totiž bez předsudků a proti rasismu a  ještě navíc o putovní pohár. Tak přijďte změřit síly.

více >

| 1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 |

KALENDÁŘ AKCÍ

PROGRAM na březen 2018

Aktuální výroční zpráva 2016

Výroční zpráva 2016

Newsletter Cheiron T

newsletter říjen 2017

OTEVŘENÉ MÍSTNÍ CENTRUM DOFE

programu
Mezinárodní cena
vévody z Edinburghu,
Česká republika

nabízí mladým lidem
ve věku od 14 do 24 let
zapojit se do mezinárodního
programu
a získat ocenění
na bronzové, stříbrné
a zlaté úrovni.

Koordinátorka místního centra:
Petra Basíková
dofetabor@gmail.com

MEZINÁRODNÍ CENA - DofE

 

detail

Chybová hlášení:


WARNING: Chyba! V hierarchii není definována sekce s id GALLERY