Benefiční večeře pro Cheiron T v nejlepší restauraci na jihu Čech

16. 12. 2016

V restauraci Goldie na Žižkově náměstí se 12. prosince konala již podruhé benefiční večeře, jejíž výtěžek podpořil intenzivní práci s dětmi a mladými lidmi na šikmé ploše. Toto předvánoční setkání zorganizovala obecně prospěšná společnost Cheiron T ve spolupráci s hotelem Nautilus a celkový výtěžek se vyšplhal na 13 870 Kč!

Kolem sedmé hodiny večerní se v restauraci hotelu Nautilus začali scházet hosté. Dorazil každý, kdo přislíbil svou účast, celkem tedy restaurace mohla pohostit 31 lidí. Úvodní slovo pronesla Veronika Šedivá, která hostům vyjádřila poděkování za účast, díky které podpoří dobrou věc, a popřála všem příjemný adventní večer. Poté hosty přivítal ředitel organizace Cheiron T, o.p.s., který všechny krátce seznámil s počátky organizace a s jejím dalším vývojem. „Cheiron T původně vznikl jako komunitní centrum založené mladými lidmi z Tábora, kteří byli motivováni dělat něco pro sebe i pro druhé a věděli, jak nakládat se svým volným časem. Postupně se poslání organizace přirozeně měnilo a nyní se Cheiron T věnuje dětem a mladým lidem, kteří se z různých důvodů ocitají v nelehké životní situaci,“ vysvětlil Roman Varga, ředitel Cheiron T, o.p.s.

Dále promluvil také šéfkuchař Martin Svatek, který úspěšně reprezentuje českou gastronomii na mezinárodních soutěžích. V průběhu večeře neopomněl vtipně okomentovat vyjedené talíře, které prý kontroloval v kuchyni. Večeře se skládala ze čtyřchodového menu, kde nechyběly výborné domácí houstičky, krémová lišková polévka, křehká svíčková ani sladká tečka servírovaná v mušli. Hosté tak mohli ochutnat výtečné speciality, konverzovat s lidmi ze zajímavých oborů a strávit tak netradičně adventní večer v restauraci s výhledem na vánočně osvětlené Žižkovo náměstí.

O úspěchu večera vypovídalo také to, že se v této příjemné atmosféře každý zdržel ještě dlouho po sladkém dezertu. Rádi bychom tedy poděkovali hotelu Nautilus za jeho vstřícnost a ochotu připravit benefiční večer, který umožnil tuto předvánoční večeři s přidanou hodnotou. Do dalšího roku si tedy můžeme přát, aby si lidé nejen o svátcích našli v naší uspěchané době čas věnovat se svým vytříbeným chutím i pomoci bližním.

 

Za Cheiron T, o.p.s.
Markéta Bendová

< zpět

KALENDÁŘ AKCÍ

Výroční zpráva 2017

VÝROČNÍ ZPRÁVA 2017

Newsletter Cheiron T - jaro 2018

jaro 2018

OTEVŘENÉ MÍSTNÍ CENTRUM DOFE

programu
Mezinárodní cena
vévody z Edinburghu,
Česká republika

nabízí mladým lidem
ve věku od 14 do 24 let
zapojit se do mezinárodního
programu
a získat ocenění
na bronzové, stříbrné
a zlaté úrovni.

Koordinátorka místního centra:
Petra Basíková
dofetabor@gmail.com

MEZINÁRODNÍ CENA - DofE

 

detail

Chybová hlášení:


WARNING: Chyba! V hierarchii není definována sekce s id GALLERY