Jeden svět 2017 vyzývá: Nezapomínejme na sílu spolupráce

03. 02. 2017

Oznámení Theresy May o „tvrdém Brexitu“, Trumpovo převzetí moci ve Spojených státech a posilování radikální pravice, neochota evropských zemí k solidaritě při řešení migrace – zdá se, jako by dnešní společnost ztrácela tolik potřebnou schopnost spolupracovat.
Právě proto chce 19. ročník Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět připomenout hodnotu společného úsilí a sdílení. V době populistické rétoriky, negativních diskusí na sociálních sítích a záplavy „fake news“ je spolupráce pozitivní cesta, jak reagovat na rozdělenou společnost v krizi hodnot.

Slogan letošní kampaně festivalu zní Umění spolupráce. Je to pojem z oblasti současného umění, jímž se Jeden svět inspiroval a zasazuje ho do celospolečenského kontextu. „Zvolili jsme velmi pozitivně vyznívající téma, protože naše společnost již dlouhou dobu přijímá především negativně formulovaná sdělení,“ řekla Hana Kulhánková ředitelka festivalu Jeden svět.

V Táboře se letos uskuteční již 13. ročník festivalu, který zde pořádá obecně prospěšná společnost Cheiron T ve spolupráci se základní školou Bernarda Bolzana a Cafe&Gallery MP7. Příklady spolupráce, anebo naopak její absence, procházejí napříč celým programem festivalu, který letos v Táboře nabídne 12 filmů a nespočet doprovodných aktivit. Návštěvníci v Táboře se tak mohou těšit na výstavy, koncerty, literární čtení nebo na oblíbený happening, který se letos ponese v duchu festivalu.

“I letos jsme potěšeni, že do Tábora přijali pozvání režiséři českých dokumentů. Za zmínku určitě stojí Andrea Culková se Zuzanou Piussi, které již dříve náš festival navštívily, ale také jsme hrdí, že budeme moci představit úspěšnou mladou režisérku Adélu Komrzý,” říká David Andrlíček koordinátor festivalu Jeden svět v Táboře.

Jeden svět 2017 se v Táboře koná od 30. března. do 2. dubna.

Další informace včetně letošního vizuálu ke stažení najdete na webu www.jedensvet.cz.

Kontakt pro média: David Andrlíček, andrlicek@cheiront.cz, telefon: +420 775 656 240, koordinátor festivalu Jeden svět Tábor

< zpět

KALENDÁŘ AKCÍ

Výroční zpráva 2017

VÝROČNÍ ZPRÁVA 2017

PRÁZDNINY 2018

PRÁZDNINY 2018

Newsletter Cheiron T - jaro 2018

jaro 2018

OTEVŘENÉ MÍSTNÍ CENTRUM DOFE

programu
Mezinárodní cena
vévody z Edinburghu,
Česká republika

nabízí mladým lidem
ve věku od 13 do 24 let
zapojit se do mezinárodního
programu
a získat ocenění
na bronzové, stříbrné
a zlaté úrovni.

Koordinátorka místního centra:
Petra Basíková
dofetabor@gmail.com

MEZINÁRODNÍ CENA - DofE

 

detail

Chybová hlášení:


WARNING: Chyba! V hierarchii není definována sekce s id GALLERY