OSLAVA CHEIRONSKÝCH DVACETIN V DUCHU BENÁTEK A PLAVBA S TROSEČNÍKEM ROBINSONEM

05. 07. 2017

Naše obecně prospěšná společnost Cheiron T se v březnu dočkala svých dvacátých narozenin, které jsme velkolepě oslavili na svatojánské slavnosti při Benátském plese. Zároveň jsme přivítali s dětmi a jejich rodiči blížící se prázdniny spolu s Robinsonem Crusoe z divadelní dílny Víti Marčíka. A to vše v prvním letním týdnu v táborské Střelnici.

Myšlenka letní svatojánské slavnosti se zrodila na začátku roku, když jsme přemýšleli o benefiční slavnosti, kde bychom si připomněli dvacet let existence Cheironu. Díky dlouholeté spolupráci se skvělým orchestrem Swing Bandem Tábor jsme navázali na naše letní taneční slavnosti a otevřeli tak v pátek 23. června velký sál Střelnice veřejnosti pro magickou svatojánskou noc. Po celý večer se tančilo, v sále zazněla slavná skladba benátského rodáka Antonia Vivaldiho Čtvero ročních dob v podání Českých komorních symfoniků se sólistou Vlastimilem Kobrle (koncertní mistr Symfonického orchestru českého rozhlasu).

PLES_1 BENÁTSKÉ MASKYSWING BAND TÁBOR

 

 

 

VÁCLAV KOBRLE PLES_2PŘEKVAPENÍ

 

 Nechyběla ani luxusní módní přehlídka návrhářky Petry Brzkové, večeře od šéfkuchaře táborské restaurace Goldie Martina Svatka nebo tanečně-ohňové půlnoční překvapení v podání pražského souboru Sideria. Až do půlnoci také jezdili po hladině nočního Jordánu lidé v lodičkách a posílali po vodě svá přání po okvětních lístcích vodních lampionů. Důležitým atributem celého večera pak byly benátské masky, z nichž některé byly skutečně originální a dovezené z Benátek. Velkou omluvu pak nám zaslala herečka Anna Polívková, která se bohužel ze zdravotních důvodů nemohla zhostit moderování.

Další fotografie z Benátského plesu najdete ZDE

Ve středu 28. června pak pro nás sehrál herec Víťa Marčík benefiční představení. S Robinsonem Crusoe jsme se plavili na širém moři, ztroskotali na pustém ostrově, zachránili Pátka a došli k poznání, že svoboda neznamená, že si můžeme dělat, co chceme, ale že se můžeme svobodně rozhodovat mezi možnostmi, které jsou nám dány.
Moc děkujeme především Petře Brzkové, Květě Dvořáčkové, Tomáši Hubkovi, Víťovi Marčíkovi, Josefu Némethovi, Martinu Svatkovi, Jakubovi Valešovi a celému Swing Bandu Tábor, dále Městu Tábor, všem firemním a individuálním dárcům a našim dobrovolníkům za velkou podporu a pomoc s letními beneficemi.

ROBINSON_8 ROBINSON_3ROBINSON_13

 

 

 


Fotografie z představení Robinson Crusoe najdete ZDE

Za Cheiron T, o.p.s.
Pavla Kohelová

< zpět

KALENDÁŘ AKCÍ

Výroční zpráva 2017

VÝROČNÍ ZPRÁVA 2017

Newsletter Cheiron T - jaro 2018

jaro 2018

OTEVŘENÉ MÍSTNÍ CENTRUM DOFE

programu
Mezinárodní cena
vévody z Edinburghu,
Česká republika

nabízí mladým lidem
ve věku od 13 do 24 let
zapojit se do mezinárodního
programu
a získat ocenění
na bronzové, stříbrné
a zlaté úrovni.

Koordinátorka místního centra:
Petra Basíková
dofetabor@gmail.com

MEZINÁRODNÍ CENA - DofE

 

detail

Chybová hlášení:


WARNING: Chyba! V hierarchii není definována sekce s id GALLERY