Vítejte na stránkách Cheiront T, o.p.s.

Divadlo Víti Marčíka nadělovalo Cheironu

23. 12. 2015

Teátr Víti Marčíka zahrál znovu benefičně pro obecně prospěšnou společnost Cheiron T. V pondělí 21. prosince přišlo do malého sálu táborské Střelnice zhruba sto dětí a dospělých. Při hře Setkání před Betlémem se diváci zasmáli, ale zároveň jim slova Víťi Marčíka připomněla především duchovní rozměr vánočních svátků, kdy se lidé učí myslet více na druhé než na sebe.

Tímto způsobem myslí Víťa Marčík o Vánocích na Cheiron, který díky benefici získal téměř 12 tisíc korun na vstupném a z prodeje vlastních výrobků. „Děkujeme všem, kteří na představení přišli a přejeme každému takové Vánoce, jak je ukázali herci při představení pro diváky v sále Střelnice, “ vzkazuje ředitel Cheironu Roman Varga.

Nadační fond Albert chce podpořit Cheiron

03. 12. 2015

Jakou finanční částku nakonec Cheiron získá ale záleží i na Vás. Hlasujte pro náš projekt na webových stránkách a nadělte nám tak vánoční dárek. Hlasovat můžete až třikrát!

Hlasovat můžete na http://www.nadacnifondalbert.cz/akce/hlasovani-verejnosi-o-podpore-projektu-v-krajich#jihocesky. a to nejpozději do 27. prosince 2015.

Mockrát děkujeme.
Cheiron Tým

Pět minut pro Sojčák

03. 11. 2015

Ve středu 20. října oslavil Cheiron T, o.p.s. druhé narozeniny terénního programu. Před bývalou osmou základní školou na Sídlišti nad Lužnicí si pracovníci připravili pro návštěvníky gril, posezení, hudbu a spreje na graffiti.

více >

VADÍ - NEVADÍ

03. 11. 2015

Dokumentární divadelní přestavení v režii Jany Svobodové a Philippa Schenkera zhlédli v úterý 19. října klienti Komunitního centra Cheiron T, kteří se na ně do Prahy vydali společně s terénními pracovníky. Představení je reakcí divadla Archa na současnou společenskou situaci. Jde o dokumentární divadlo se silným vnitřním příběhem. Dramata každodenního života ztvárnili skuteční obyvatelé malého města.

více >

Téma uprchlíků dorazí do Tábora

26. 10. 2015

Obecně prospěšná společnost Cheiron T pořádá od 2. listopadu tradiční festival s názvem Týdny proti rasismu a xenofobii. Tématem  bude situace lidí, kteří se v posledních měsících snaží z různých důvodů dostat do Evropy. Jejich příběh proniká i do života obyvatel České republiky, a proto Cheiron T do Tábora pozval odborníky, kteří se takzvanou uprchlickou krizí zabývají ve své profesi.

více >

POZOR ZMĚNA! - NEKOREKTNÍ SKEČE

14. 10. 2015
Na čtvrtek 22. října jsme plánovali představení divadla Komediograf s názvem Nekorektní skeče, které musíme bohužel přeložit.
Nyní hledáme nový termín. Budeme o něm včas informovat.

Kdo už si koupil lístky, dostane na recepci hotelu Palcát zpět peníze. Pokud o představení bude dál stát, budou pro něj připraveny nové lístky hned poté, co se na novém termínu dohodneme. Proto je možná lepší chvíli vyčkat.
Děkujeme za pochopení.
Martin Donát

Den sousedství

16. 09. 2015

Prostor kolem Cheironu a kavárny Aux Café bude 22. září od 16:00 patřit akci s názvem Den sousedství. Počtvrté ji pořádá obecně prospěšná společnost Cheiron T pro přátele i spřátelené organizace, ale zároveň je toto neformální setkání otevřeno komukoliv, kdo se chce připojit. Na místě bude dětský koutek, grilování, ulicí se ponese hudba. Cílem je, jít naproti dobré náladě.

Děti získávaly zkušenosti v přírodě

03. 09. 2015

Hledat způsoby jak spolupracovat, být spolu, řešit společně problémy a konflikty pozitivně nebo dokázat překonat sám sebe, to jsou některé z cílů, kterých se romské děti snažily dosáhnout  na zážitkovém táboře s názvem Time Out. Ten  po deváté pořádala obecně prospěšná společnost Cheiron T a znovu se konal ve vzdělávacím středisku ZVAS v Blatnici u Mladé Vožice na konci prázdnin.

více >

Podělte se o radost z cen benefice

12. 08. 2015

Benefice na Střelnici se sice konala před dvěma měsíci, ale její dozvuky ještě nějaký čas potrvají. Některé ceny ze soutěže s názvem Tichá Střelnice si totiž lidé užívají, až když na ně dozraje správný čas.

více >

VĚRA BÍLÁ ZAZPÍVÁ V SRDCI TÁBORA

23. 07. 2015

9. ročník festivalu romské kultury
„Kerekate – V kruhu“

Na letošním festivalu vystoupí světoznámá zpěvačka VĚRA BÍLÁ se svojí domovskou kapelou KALE, s níž procestovala koncertní sály a kluby celé Evropy i Severní Ameriky. Britské noviny o ní psaly jako o romské královně nebo Elle Fitzgerald romské hudby. Dále se představí vynikající jazzový quartet jednoho z nejlepších evropských trumpetistů JULIUSE BAROŠE. Tohoto dnes již legendárního romského trumpetistu doprovodí na piano Stanislav Macha (hrál mnoho let s Danem Bártou a Illustratosférou), dále vynikající romský kontrabasista Josef Fečo a bubeník a skladatel Otto Hejnic. Kapelu ROSEN TRIO tvoří dva staré hudební rody Růžičků a Zemanů a navazuje tak na bohatou hudební tradici původních moravských Romů. Se svojí novou sestavou se také představí známý romský hudebník MÁRIO BIHÁRY, který na táborském festivalu představí jak klasický romský repertoár, tak i vlastní autorské skladby. Devátý ročník festivalu se uskuteční v pátek 31. července 2015 od 13 do 22 hodin na Žižkově náměstí v Táboře.

více >

Děti z Cheironu oblékly slavistické dresy

23. 07. 2015

Před utkáním mezi FC MAS Táborsko a Slavií Praha vedly děti z Cheironu hráče k slavnostním zahájení před zaplněné tribuny.

Začala tím oficiciálně spolupráce s táborským fotbalovým klubem a obecně prospěšnou společností Cheiron T. Znamená to v praxi konkrétní krok k tomu, aby se děti ze sociálně znevýhodněného prostředí dostaly tam, kam normálně nepřijdou. Přiblíží se jim profesionální svět sportu, který nabízí uplatnění v životě.

Pozvánka ředitele Romana Vargy na utkání na Českém rozhlase

JDEME DO ŠKOLKY

21. 07. 2015

Všechno, co potřebuju, jsem se naučil v mateřské školce

V rámci dvouletého celorepublikového projektu „Pojďte do školky!“, který realizujeme ve spolupráci se společností Člověk v tísni a dalšími devíti organizacemi, jsme se začali intenzivně zabývat tématem předškolního vzdělávání. Jak říká ve své knize Robert Fulghum: „Všechno, co potřebuju, jsem se naučil v mateřské školce.Věk do šesti let je zcela prioritní pro zdravý vývoj dítěte a proto jsme v rámci tohoto projektu otevřeli předškolní klub pro kluky a holky ze sociálně znevýhodněných rodin. Jedná se o děti, které jsou ohroženy školním neúspěchem. To znamená, že většinou nedochází do mateřské školy, přicházejí z nepodnětného prostředí a již při nástupu do první třídy zaostávají za svými spolužáky, což snižuje jejich motivaci do dalšího učení. V tomto směru se věnujeme také efektivní komunikaci a spolupráci mezi odborníky a institucemi, které mají ve své kompetenci děti předškolního věku. Šance na školní úspěch dítěte je mnohem vyšší, pokud na jeho předškolním vzdělávání participuje jak mateřská škola, pedagogicko-psychologická poradna, tak například orgán sociálně právní ochrany dětí či logoped.

více >

Fotbalisté Táborska staví s Cheironem mosty mezi lidmi

13. 07. 2015

Fotbalový klub FC MAS Táborsko se spojil s obecně prospěšnou společností Cheiron T, aby s ní sdílel motto, kterým je stavění mostů mezi lidmi. Vzájemná spolupráce oficiálně začne ve středu 15. července v 17 hodin při utkání Táborska s pražskou Slavií na Soukeníku.
Součástí zápasu bude doprovodná akce, jejímž hlavním bodem je vytvoření graffiti na zdi těsně vedle hrací plochy. Motiv obrazu znázorní spojení klubu FC MAS Táborsko a obecně prospěšné společnosti Cheiron T.

více >

POZVÁNKA NA ZÁVĚREČNOU KONFERENCI PROJEKTU „POJĎTE DO ŠKOLKY!“

17. 06. 2015

Přijměte naše pozvání na závěrečnou konferenci k projektu "Pojďte do školky!", který se dva roky zabýval tématem předškolního vzdělávání. Konference začíná 23. června od 9:00 v malém sále restaurace Střelnice. Program ke stažení zde. S dotazy se obracejte na Pavlu Kohelovou na telefonu 774719807. Těšíme se na Vás.

Čajový dýchánek zaplnil zahradu Střelnice

11. 06. 2015

Benefice s názvem Čajový dýchánek se Swing Bandem Tábor, která se konala 5. června,  s úspěchem navázala na předchozí tři ročníky. Na zahradu Střelnice přišlo více než sto padesát lidí, což pomohlo vydělat sedmdesát tisíc korun. Výtěžek z akce podpoří činnost obecně prospěšné společnosti Cheiron T, o.p.s., která osmnáct let provozuje komunitní centrum.

více >

Zahrada Střelnice se zahoupá v rytmu swingu

27. 05. 2015

Atmosféru z doby první republiky navodí na zahradě Střelnice společenská akce s názvem Čajový dýchánek, která začíná v pátek 5. června od 19 hodin. Návštěvníky na taneční parket vyzve hudební ansámbl Swing Band Tábor. Výtěžek z benefičního večera podpoří činnost obecně prospěšné společnosti Cheiron T, o.p.s., která již osmnáct let pracuje v Táboře se znevýhodněnými dětmi a mladými lidmi.

více >

Káva pro Cheiron v Budíku

26. 05. 2015

Pokud ochutnáte Café Cheiron s našlehanou smetanou a drcenými kakaovými boby, podpoříte tím činnost naší obecně prospěšné společnosti.

Nápoj připravuje kavárna Budík v Kotnovské ulici naproti Muzeu čokolády a marcipánu v Táboře. Výtěžek z každé kávy je 10 korun.

Děkujeme tímto kavárně Budík a všem, kteří se na této formě spolupráce podíleli. Fotil pro nás Pedram Dilmaghani, s grafikou se přidal Farid Dilmaghani, letáček na stoly tisklo grafické, tiskové a reklamní studio Rudi.

Radost nejen u kávy přeje a za každou podporu Vám děkuje Cheiron T, o.p.s.

DĚTI ZACHRÁNILY NEMOCNÉHO KRÁLE

23. 04. 2015

Děti z Komunitního centra Cheiron T se podívaly do světa pohádek. Nejdříve si tento výlet musely zasloužit. Vstupenkou pro ně bylo vypracování úkolů z matematiky a českého jazyka za poslední měsíc v Klubu pro mladší.

Motivem pohádkové noci byla pohádka O živé vodě. Po společné večeři, na jejíž přípravě se děti podílely, je vypravěč vtáhl do děje. Dozvěděly se o nemocném králi, na jehož nemoc není znám lék a jenom ony jsou jedinou šancí na záchranu.

více >

KUŘE SPOJÍ DĚTI S PŘÍRODOU

20. 04. 2015

Ekologie je letos nosným tématem sbírkového projektu Pomozte dětem. Cheiron T, o.p.s. se k němu znovu přidává. Veškeré aktivity se tentokrát zaměřují na poznávání a ochranu fauny i flory. Nejenže se bude o ochraně přírody mluvit teoreticky, čerpat z dokumentů, filmů nebo literatury, ale děti si například zkusí praktické tvoření z recyklovaných materiálů, úklid odpadků nebo ekologické pěstování. K tomu poslouží kousek pozemku u Ctiborova mlýna, kde se děti přesvědčí, jaké to je, když vlastními silami bez umělých hnojiv vypěstují něco, co chutná líp než z obchodu.

více >

PTAČÍ BUDKY PRO TISMENICKÉ ÚDOLÍ

15. 04. 2015

Letos připravila společnost Cheiron T, o.p.s. pro své klienty celoroční projekt s názvem Chráním přírodu – chráním sebe. Cílem je praktické seznamování s přírodou, se způsoby, jak ji chránit, pečovat o ni, a také jakým způsobem využít její potenciál – například pěstováním zeleniny.

více >

ČTYŘI DNY PLNÉ FILMŮ A PRASKAJÍCÍCH BUBLIN

31. 03. 2015

Praskněte své bubliny! vyzýval 16. ročník festivalu dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět. A bubliny praskaly i v Táboře. Už jedenáctým rokem tu festival pořádala obecně prospěšná společnost Cheiron T.

Celkem na čtyři dny se v Táboře usadil festival Jeden svět. Návštěvníci si tak mohli vybrat ze dvou promítacích prostorů, jedenácti filmů, třech koncertů, dvou DJ´s, jedné vernisáže a literárního čtení.

více >

MÁME VÝHERCE Z FESTIVALU JEDEN SVĚT 2015 V TÁBOŘE

25. 03. 2015

Vážení návštěvníci festivalu Jeden svět v Táboře!

Někteří z Vás měli to štěstí, že jsme je vylosovali ze soutěže o 8 cen, která proběhla v rámci festivalu.

Jsou to tito:

Sadu bezpečnostních prvků od Bezpečné cesty.cz získali:

Matěj Pospíchal, Anna Nimrichtrová, Aleš Šenko, Zora Uhlířová a Valentýna Nimrichtrová

Privátní pronájem sauny v hotelu Nautilus získává:

Kryštof Dřevo

Degustační menu pro 2 osoby v hotelu Nautilus získává:

Lucie Sedláčková

Ubytování na jednu noc pro 2 osoby ve dvolulůžkovém pokoji typu Comfort v hotelu Nautilus získává:

Jakub Gärtner

Gratulujeme!

Cheiron Tým a všichni dobrovolníci festivalu Jeden svět 2015

BUĎME SI SOBĚ BLÍŽ

23. 03. 2015

V úterý 31. března se uskuteční první ročník akce s názvem „Sobě blíž“, která si klade za cíl seznámit žáky základních a středních škol s historií a kulturou Romů za přispění hudebního vystoupení známého romského muzikanta Mária Biháryho a neméně slavné herečky Báry Hrzánové.

více >

JEDEN SVĚT 2015 ANEB PRASKNĚTE SVÉ BUBLINY!!!

06. 03. 2015

Narušit předsudky, pohodlné nevědomí a fámy šířící se českou společností – to je cílem 17. ročníku festivalu dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět, který své publikum přivítá výzvou „Praskněte své bubliny!“. Jedenáctý ročník festivalu Jeden svět se v Táboře uskuteční od 19. do 22. března 2015 pod vedením neziskové organizace Cheiron T.

více >

Dotazník Cheiron T, o.p.s.

17. 02. 2015

Vážení přátelé,

prosíme Vás o drobnou spolupráci. Hodně by nám pomohlo, když vyplníte krátký dotazník. Slibujeme si od něj, že nás zase o něco více posune v rozvoji naší práce a posílí komunikaci s veřejností.

Dotazník je anonymní. K jeho vyplnění stačí rozkliknout odkaz ZDE.

Děkujeme za Váš čas a ochotu.

Váš Cheiron Tým

| 1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 |

KALENDÁŘ AKCÍ

Aktuální výroční zpráva 2016

Výroční zpráva 2016

Aktuální číslo Cheiron Tribune

Cheiron Tribune 1/2017

OTEVŘENÉ MÍSTNÍ CENTRUM DOFE

programu
Mezinárodní cena
vévody z Edinburghu,
Česká republika

nabízí mladým lidem
ve věku od 14 do 24 let
zapojit se do mezinárodního
programu
a získat ocenění
na bronzové, stříbrné
a zlaté úrovni.

Koordinátorka místního centra:
Petra Basíková
dofetabor@gmail.com

MEZINÁRODNÍ CENA - DofE

 

button techsoup.cz

detail

Chybová hlášení:


WARNING: Chyba! V hierarchii není definována sekce s id GALLERY