Vítejte na stránkách Cheiront T, o.p.s.

Je důležité být si sobě blíž

16. 04. 2016

Tisková zpráva / Tábor

Osmý duben byl prohlášen za Mezinárodní den Romů. Akce Sobě blíž, kterou již druhým rokem pořádal Památník Lidice, Kulturní památka Lety ve spolupráci s obecně prospěšnou společností Cheiron T, se opět zaměřila na žáky a studenty základních a středních škol z jižních Čech.

více >

Co se skrývá pod pokličkou devatenáctiletého Cheironu

30. 03. 2016

Tisková zpráva / Tábor

Komunitní centrum pro děti a mládež bylo v Táboře slavnostně otevřeno 5. března roku 1997. Za tu dobu si prošlo velkými změnami. Společnost Cheiron T má k dnešnímu dni registrovány tři sociální služby (Nízkoprahové zařízení pro děti a mládež, Terénní program a Sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi). Dále se věnuje předškolním dětem, pořádá vzdělávací akce pro veřejnost a pracuje metodou komunitní práce v sociálně vyloučené lokalitě. Pojďme se podívat, co se událo za první čtvrtletí.

více >

DIVADLO FORBÍNA ZAHRAJE PRO CHEIRON

23. 03. 2016

V pátek 1. dubna 2016 uvede jistebnické divadlo Forbína třeskutou komedii s názvem Dokonalá svatba.
Benefiční představení na podporu obecně prospěšné společnosti Cheiron T začíná v 19.30 v kulturním domě Jistebnice.

„Svatební obřad a chvíle před ním jsou obvykle situací, kdy se lámou životní osudy. Tak je to i v jedné z nejlépe napsaných komedií současnosti,“ říká představitelka jedné z rolí Jaroslava Doubravová.

více >

Viva Design – regionální generální partner Jednoho světa v Táboře

10. 03. 2016

12. ročník festivalu Jeden svět v Táboře má poprvé regionálního generálního partnera. Stalo se jím grafické studio Viva Design. Jak k tomu všemu došlo a co to týmu a celému festivalu přineslo? Zeptali jsme se jednatele společnosti Gustava Fifky.

Jak ses dozvěděl o Jednom světě a o společnosti Cheiron T?

Před mnoha lety mě s festivalem Jeden svět seznámil kamarád, bylo to ještě když jsem pracoval v Českých Budějovicích. Společnost Cheiron T a její aktivity mi představil kamarád David Andrlíček.

Proč ses rozhodl podpořit Jeden svět?

Protože mám potřebu podporovat věci, které dávají smysl, a opouštět věci, které smysl nedávají.

více >

Cheiron T, o.p.s. vyhlašuje výběrové řízení na pozici KOMUNITNÍHO PRACOVNÍKA

09. 03. 2016

Náplň činnosti komunitní práce: podpora obyvatel sociálně vyloučené lokality Fišlovka, neformální rozhovory a spolupráce s obyvateli lokality a s lidmi ze sousedství, spolupráce na plánování, přípravách, realizaci a vyhodnocení komunitních akcí, úzká spolupráce s dalšími pracovníky Cheiron T, o.p.s., kteří v lokalitě působí, vedení dokumentace o vykonané činnosti

Více o komunitní práci zde - METODIKA KOMUNITNÍ PRÁCE

Požadujeme: minimálně středoškolské vzdělání, výborné komunikační a organizační schopnosti, otevřenost, zodpovědnost, samostatnost, schopnost týmové práce, chuť učit se novým věcem, schopnost nechat vyniknout druhé, ztotožnění se s posláním organizace a pozitivní přístup k lidem, kteří žijí na okraji společnosti

více >

Jeden svět Tábor – Hledání domova

29. 02. 2016

Cheiron T, o.p.s. letos pořádá již 12. ročník festivalu dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět. Festival se uskuteční pod záštitou starosty města Tábor Jiřího Fišera a lidskoprávního aktivisty Jana Rumla.
Jeden svět se v Táboře zabydlí již po dvanácté. Nezisková organizace Cheiron T, která se zaměřuje především na práci s dětmi a mládeží, se letos chopila dalšího ročníku s názvem Hledání domova.
„Letošní téma je pro nás pro všechny výzvou. Dotkneme se témat, která jsou pro mnohé lidi ožehavá. Tématu migrace se v letošním roce dotknou tři z našich jedenácti filmů. Diváci se však mohou těšit i na humorné a odlehčené snímky,“ říká David Andrlíček z Cheiron T, hlavní koordinátor festivalu za Tábor.

více >

Cheiron T, o.p.s. vyhlašuje výběrové řízení na pozici FUNDRAISERA

28. 02. 2016

Požadujeme: minimálně středoškolské vzdělání, orientace v realitě neziskových organizací, řidičský průkaz sk. B, dobrá práce na PC (word, excel), schopnost prezentace, komunikační zdatnost, jednání a vyjednávání, argumentační dovednosti, kreativita, chuť učit se, ztotožnění se s posláním organizace, akceptace cílové skupiny organizace, schopnost vyrovnat se s odmítnutím, práce v týmu i samostatně

Výhodou je praxe v neziskové organizaci

Nabízíme: stabilní pracovní uplatnění v příjemném kolektivu, samostatný výkon práce dle pokynů nadřízeného, práce v neziskové organizaci, zaměstnanecké benefity, služební telefon, pružná pracovní doba, vzdělávání a osobnostní růst, metodickou podporu.

více >

CHRÁNÍM PŘÍRODU, CHRÁNÍM SEBE

10. 02. 2016

Tisková zpráva / Tábor / 8.2. 2016

Video k projektu najdete ZDE .

Projekt zaměřený na ekologii probíhal po celý rok 2015 díky podpoře Sbírkového projektu NROS a České televize Pomozte dětem. V rámci aktivity „Vzdělávám se a ani o tom nevím“ se s dětmi diskutovalo na aktuální témata ekologických dokumentů. Především se děti seznamovaly se souvislostmi, které propojují globální ekologické problémy s jejich každodenním životem.

„Tvořím ekologicky a nestydím se to ukázat“ byla činnost zaměřená na tvořivé dílny, kdy se vyrábělo z PET-lahví, plat od vajíček, z výstřižků časopisů, přírodnin, skla atd. „Děti si prostřednictvím této aktivity měly možnost uvědomit, že všechno krásné a užitečné nemusí být vždy nové a drahé. Během tvůrčích dílen byl vytvořen vhodný prostor pro diskusi o výhodách a smyslu recyklace, třídění odpadu a ekologické stopě, kterou za sebou zanecháváme. Hlavním cílem této aktivity nebyl v prvé řadě samotný výrobek, ale rozvoj jemné i hrubé motoriky, schopnost koncentrace, získání pracovních návyků, vytváření sociálních kontaktů s ostatními dětmi a v neposlední řadě radost z tvůrčí práce a zvýšení sebevědomí dětí,“ shrnula sociální pracovnice Mgr. Jaroslava Doubravová.

více >

Jeden svět 2016: hledání domova a tím i sebe sama

05. 02. 2016

Tisková zpráva / Tábor / 5. února 2016

Česká společnost žije již řadu měsíců tématem migrace. Úroveň veřejné debaty o uprchlících motivovala 18. ročník festivalu dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět k tomu, aby zaměřil pozornost nejen na lidi přicházející do Evropy, ale především na nás samotné, kteří svůj domov a tím svoji jistotu máme. Probíhající události nás nutí zamyslet se, co pro nás znamená domov; o jakou jeho část jsme ochotni se podělit a jakou si naopak hodláme uhájit sami pro sebe.

„Takzvaná migrační krize nám ukázala hodně především o nás samotných. Tímto směrem se letos vydáme i na Jednom světě a prozkoumáme domov z mnoha úhlů pohledu. Během sledování stovek filmů a přípravy kampaně jsme si například uvědomili, že domov nelze zobrazit. Je to komplex řady hodnot, a ne jen oblíbené bačkory,“ uvedla ředitelka festivalu Hana Kulhánková.

více >

Hvězda StarDance Lukáš Pavlásek zahraje v Palcátu

06. 01. 2016

Hra z dílny divadla Komediograf zažije svou premiéru v Táboře ve velkém sále hotelu Palcát. V čele uskupení s názvem Tros Boys účinkuje Lukáš Pavlásek, který se stal před nedávnem překvapením divácky oblíbené taneční soutěže StarDance. Představení se jmenuje Nekorektní skeče a koná se 4. února 2016 od 19 hodin.

více >

Děti z Cheironu se spřátelily s klokanem

25. 12. 2015

Děti z táborské obecně prospěšné společnosti Cheiron T poskočí do nového roku 2016 s novým kamarádem – bílým klokanem. Symbolicky jim ho věnovala Zoo Tábor, se kterou nezisková organizace Cheiron T navázala letos spolupráci. Díky tomu mohou děti chodit zadarmo do táborské zoo, kde se zapojují pod dohledem odborníků do práce a poznávají zvířata i prostředí, do něhož by se normálně nedostaly.

více >

Divadlo Víti Marčíka nadělovalo Cheironu

23. 12. 2015

Teátr Víti Marčíka zahrál znovu benefičně pro obecně prospěšnou společnost Cheiron T. V pondělí 21. prosince přišlo do malého sálu táborské Střelnice zhruba sto dětí a dospělých. Při hře Setkání před Betlémem se diváci zasmáli, ale zároveň jim slova Víťi Marčíka připomněla především duchovní rozměr vánočních svátků, kdy se lidé učí myslet více na druhé než na sebe.

Tímto způsobem myslí Víťa Marčík o Vánocích na Cheiron, který díky benefici získal téměř 12 tisíc korun na vstupném a z prodeje vlastních výrobků. „Děkujeme všem, kteří na představení přišli a přejeme každému takové Vánoce, jak je ukázali herci při představení pro diváky v sále Střelnice, “ vzkazuje ředitel Cheironu Roman Varga.

Nadační fond Albert chce podpořit Cheiron

03. 12. 2015

Jakou finanční částku nakonec Cheiron získá ale záleží i na Vás. Hlasujte pro náš projekt na webových stránkách a nadělte nám tak vánoční dárek. Hlasovat můžete až třikrát!

Hlasovat můžete na http://www.nadacnifondalbert.cz/akce/hlasovani-verejnosi-o-podpore-projektu-v-krajich#jihocesky. a to nejpozději do 27. prosince 2015.

Mockrát děkujeme.
Cheiron Tým

Pět minut pro Sojčák

03. 11. 2015

Ve středu 20. října oslavil Cheiron T, o.p.s. druhé narozeniny terénního programu. Před bývalou osmou základní školou na Sídlišti nad Lužnicí si pracovníci připravili pro návštěvníky gril, posezení, hudbu a spreje na graffiti.

více >

VADÍ - NEVADÍ

03. 11. 2015

Dokumentární divadelní přestavení v režii Jany Svobodové a Philippa Schenkera zhlédli v úterý 19. října klienti Komunitního centra Cheiron T, kteří se na ně do Prahy vydali společně s terénními pracovníky. Představení je reakcí divadla Archa na současnou společenskou situaci. Jde o dokumentární divadlo se silným vnitřním příběhem. Dramata každodenního života ztvárnili skuteční obyvatelé malého města.

více >

Téma uprchlíků dorazí do Tábora

26. 10. 2015

Obecně prospěšná společnost Cheiron T pořádá od 2. listopadu tradiční festival s názvem Týdny proti rasismu a xenofobii. Tématem  bude situace lidí, kteří se v posledních měsících snaží z různých důvodů dostat do Evropy. Jejich příběh proniká i do života obyvatel České republiky, a proto Cheiron T do Tábora pozval odborníky, kteří se takzvanou uprchlickou krizí zabývají ve své profesi.

více >

POZOR ZMĚNA! - NEKOREKTNÍ SKEČE

14. 10. 2015
Na čtvrtek 22. října jsme plánovali představení divadla Komediograf s názvem Nekorektní skeče, které musíme bohužel přeložit.
Nyní hledáme nový termín. Budeme o něm včas informovat.

Kdo už si koupil lístky, dostane na recepci hotelu Palcát zpět peníze. Pokud o představení bude dál stát, budou pro něj připraveny nové lístky hned poté, co se na novém termínu dohodneme. Proto je možná lepší chvíli vyčkat.
Děkujeme za pochopení.
Martin Donát

Den sousedství

16. 09. 2015

Prostor kolem Cheironu a kavárny Aux Café bude 22. září od 16:00 patřit akci s názvem Den sousedství. Počtvrté ji pořádá obecně prospěšná společnost Cheiron T pro přátele i spřátelené organizace, ale zároveň je toto neformální setkání otevřeno komukoliv, kdo se chce připojit. Na místě bude dětský koutek, grilování, ulicí se ponese hudba. Cílem je, jít naproti dobré náladě.

Děti získávaly zkušenosti v přírodě

03. 09. 2015

Hledat způsoby jak spolupracovat, být spolu, řešit společně problémy a konflikty pozitivně nebo dokázat překonat sám sebe, to jsou některé z cílů, kterých se romské děti snažily dosáhnout  na zážitkovém táboře s názvem Time Out. Ten  po deváté pořádala obecně prospěšná společnost Cheiron T a znovu se konal ve vzdělávacím středisku ZVAS v Blatnici u Mladé Vožice na konci prázdnin.

více >

Podělte se o radost z cen benefice

12. 08. 2015

Benefice na Střelnici se sice konala před dvěma měsíci, ale její dozvuky ještě nějaký čas potrvají. Některé ceny ze soutěže s názvem Tichá Střelnice si totiž lidé užívají, až když na ně dozraje správný čas.

více >

VĚRA BÍLÁ ZAZPÍVÁ V SRDCI TÁBORA

23. 07. 2015

9. ročník festivalu romské kultury
„Kerekate – V kruhu“

Na letošním festivalu vystoupí světoznámá zpěvačka VĚRA BÍLÁ se svojí domovskou kapelou KALE, s níž procestovala koncertní sály a kluby celé Evropy i Severní Ameriky. Britské noviny o ní psaly jako o romské královně nebo Elle Fitzgerald romské hudby. Dále se představí vynikající jazzový quartet jednoho z nejlepších evropských trumpetistů JULIUSE BAROŠE. Tohoto dnes již legendárního romského trumpetistu doprovodí na piano Stanislav Macha (hrál mnoho let s Danem Bártou a Illustratosférou), dále vynikající romský kontrabasista Josef Fečo a bubeník a skladatel Otto Hejnic. Kapelu ROSEN TRIO tvoří dva staré hudební rody Růžičků a Zemanů a navazuje tak na bohatou hudební tradici původních moravských Romů. Se svojí novou sestavou se také představí známý romský hudebník MÁRIO BIHÁRY, který na táborském festivalu představí jak klasický romský repertoár, tak i vlastní autorské skladby. Devátý ročník festivalu se uskuteční v pátek 31. července 2015 od 13 do 22 hodin na Žižkově náměstí v Táboře.

více >

Děti z Cheironu oblékly slavistické dresy

23. 07. 2015

Před utkáním mezi FC MAS Táborsko a Slavií Praha vedly děti z Cheironu hráče k slavnostním zahájení před zaplněné tribuny.

Začala tím oficiciálně spolupráce s táborským fotbalovým klubem a obecně prospěšnou společností Cheiron T. Znamená to v praxi konkrétní krok k tomu, aby se děti ze sociálně znevýhodněného prostředí dostaly tam, kam normálně nepřijdou. Přiblíží se jim profesionální svět sportu, který nabízí uplatnění v životě.

Pozvánka ředitele Romana Vargy na utkání na Českém rozhlase

JDEME DO ŠKOLKY

21. 07. 2015

Všechno, co potřebuju, jsem se naučil v mateřské školce

V rámci dvouletého celorepublikového projektu „Pojďte do školky!“, který realizujeme ve spolupráci se společností Člověk v tísni a dalšími devíti organizacemi, jsme se začali intenzivně zabývat tématem předškolního vzdělávání. Jak říká ve své knize Robert Fulghum: „Všechno, co potřebuju, jsem se naučil v mateřské školce.Věk do šesti let je zcela prioritní pro zdravý vývoj dítěte a proto jsme v rámci tohoto projektu otevřeli předškolní klub pro kluky a holky ze sociálně znevýhodněných rodin. Jedná se o děti, které jsou ohroženy školním neúspěchem. To znamená, že většinou nedochází do mateřské školy, přicházejí z nepodnětného prostředí a již při nástupu do první třídy zaostávají za svými spolužáky, což snižuje jejich motivaci do dalšího učení. V tomto směru se věnujeme také efektivní komunikaci a spolupráci mezi odborníky a institucemi, které mají ve své kompetenci děti předškolního věku. Šance na školní úspěch dítěte je mnohem vyšší, pokud na jeho předškolním vzdělávání participuje jak mateřská škola, pedagogicko-psychologická poradna, tak například orgán sociálně právní ochrany dětí či logoped.

více >

Fotbalisté Táborska staví s Cheironem mosty mezi lidmi

13. 07. 2015

Fotbalový klub FC MAS Táborsko se spojil s obecně prospěšnou společností Cheiron T, aby s ní sdílel motto, kterým je stavění mostů mezi lidmi. Vzájemná spolupráce oficiálně začne ve středu 15. července v 17 hodin při utkání Táborska s pražskou Slavií na Soukeníku.
Součástí zápasu bude doprovodná akce, jejímž hlavním bodem je vytvoření graffiti na zdi těsně vedle hrací plochy. Motiv obrazu znázorní spojení klubu FC MAS Táborsko a obecně prospěšné společnosti Cheiron T.

více >

| 1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9 |

KALENDÁŘ AKCÍ

Výroční zpráva 2017

VÝROČNÍ ZPRÁVA 2017

PRÁZDNINY 2018

PRÁZDNINY 2018

Newsletter Cheiron T - jaro 2018

jaro 2018

OTEVŘENÉ MÍSTNÍ CENTRUM DOFE

programu
Mezinárodní cena
vévody z Edinburghu,
Česká republika

nabízí mladým lidem
ve věku od 14 do 24 let
zapojit se do mezinárodního
programu
a získat ocenění
na bronzové, stříbrné
a zlaté úrovni.

Koordinátorka místního centra:
Petra Basíková
dofetabor@gmail.com

MEZINÁRODNÍ CENA - DofE

 

detail

Chybová hlášení:


WARNING: Chyba! V hierarchii není definována sekce s id GALLERY