ZÁŘIJOVÉ SLAVNOSTI PRO SOJČÁK: BEJVÁK ŽIJE!

19. až 23. září, Sídliště nad Lužnicí, klub Bejvák a galerie Výloha, Světlogorská 2768/10

V týdnu od 19. záři budete moci poznat Sojčák trochu jinak. Aktuální společenská témata přijedou do Bejváku představit i dva držitelé Českých lvů – Tomáš Feřtek (spolutvůrce oceněného seriálu Ochránce) a Adéla Komrzý (režisérka cenami ověnčeného dokumentárního filmu Jednotka intenzivního života).

Pod hlavičkou Bejvák žije! propojujeme akce pro širokou veřejnost a program připravený speciálně pro mladé návštěvníky do 20 let. Každý všední den od 14 do 17 hodin budou na mladší příchozí čekat v klubu pracovníci s rozličnými originálními aktivitami – od sportu, přes kulinářskou show až ke smysluplnému využití sociálních sítí. V 17.00 se Bejvák představí zájemcům z řad široké veřejnosti prostřednictvím komentovaných prohlídek prostorů klubu.

Hlavní program týdne Bejvák žije! bude začínat pravidelně v 18.00 a nabídne zajímavé aktivity širokého kulturního spektra. Cestopisné téma je naplánováno na pondělí, nejen táborskému vzdělávání bude věnován úterní večer v podání scénáristy, publicisty a spoluzakladatele informačního centra o vzdělávání EDUin Tomáše Feřteka. Ve středu bude hostem Bejváku JUDr. Martin Rozumek, ředitel Organizace pro pomoc uprchlíkům (OPU).

Na čtvrteční večer je připraveno promítání oceněného dokumentu Jednotka intenzivního života. Nelehké téma dokumentárního filmu - paliativní péči - divákům osobně přiblíží režisérka Adéla Komrzý. Pátek pak bude patřit představení "To jsou ale řeči" táborského uměleckého spolku Fórum, jehož zkoušky probíhají pravidelně v prostorách Bejváku.

Vstupné na všechny akce je dobrovolné, těšíme se na Vás!

Mám odvahu darovat Darovat zde