Budulínek byl zachráněn, ještě než padla noc

Jak to bylo doopravdy s Budulínkem, babičkou, dědečkem a jednou mazanou liškou se v sobotu odpoledne dozvěděly děti v Trafostanici. Hra O Budulínkovi se tak stala neoficiálním předskokanem Noci divadel. Představení a následnou divadelní dílnu připravili herci z táborského spolku Divadlo Dokola- Martin Jurajda, Monika Kubová a Jana Štromská. Ta je zároveň pracovnicí zodpovědnou za hudební a divadelní projekty v organizaci Cheiron, která představení pořádala.

Když byl Budulínek zachráněn, mohly si děti vyzkoušet, jak se dřevěné loutky vodí, a pak si samy papírové vyrobit, aby si doma mohly sehrát vlastní verzi pohádky. „Právě díky divadelním dílnám dostávají námi pořádaná divadla přesah. Děti tu nejsou jen pasivními diváky, ale po představení si mohou vyzkoušet loutky, popovídat s herci a samy tak trochu vyzkoušet jaké je to být divadelníkem,“ vysvětlila Markéta Bolková, pracovnice organizace Cheiron T.

Příští měsíc, 15. prosince čeká malé diváky poslední divadelní představení s dílnou, a to od budějovického divadelního spolku Studio dell´ arte - Vánoce za časů našich prababiček. Ve spolupráci s městem Tábor pořádá všechna tato představení táborská nezisková organizace Cheiron, která mimo jiné provozuje předškolní klub pro ty nejmenší ze sociálně slabších rodin, aby měli start ve škole snazší. Veškeré vybrané peníze ze vstupného putují právě na podporu této aktivity.

Mám odvahu darovat Darovat zde