Cheiron s Víťou Marčíkem porazil draka

V neděli 14.října se v Trafostanici u Botanické zahrady objevila princezna, skřítci i draci a s nimi pohádka O Elišce. V loutkovém představení Víťa Marčík mladší svými originálními ručně řezanými loutkami a osobitým humorem všem dětem ukázal, že ne vše je v životě takové, jaké se to na první pohled zdá být. Ne všechny sovy jsou strašidelné, ne každý štěkající pes vás pokouše a ne vše, co se třpytí je zlato.

Na divadlo navázala divadelní dílna, která malým divákům zprostředkovala ještě intenzivnější zážitek- naučila je zacházet s loutkami a ukázala, jak náročné může být přimět malého dřevěného panáčka k pohybu.

V rámci divadel a divadelních dílen tento rok čekají všechny děti a jejich rodiče ještě dvě představení, a to od Divadla Dokola O Budulínkovi, který potká svou lišku 11.listopadu, a 9. prosince posílí vánoční atmosféru divadelní spolek Dell´ Arte a jejich Vánoce za časů našich prababiček. Všechna tato představení společně s divadelními dílničkami pořádá táborská nezisková organizace Cheiron, která mimo jiné provozuje předškolní klub pro ty nejmenší ze znevýhodněných rodin, aby měli start ve škole snazší. Veškeré vybrané peníze ze vstupného putují právě na podporu této služby.

Mám odvahu darovat Darovat zde