Jaká je cena bezpečí? Na to se bude ptát dvacátý pátý ročník festivalu Jeden svět


Zdá se, jako by současným světem otřásala jedna krize za druhou. Válka na Ukrajině, energetická krize i změny klimatu. To vše jsou témata, která Jeden svět nemůže přehlížet. Festival každoročně přináší do kin desítky dokumentárních filmů o lidských právech a jejich porušování. Pro letošní ročník zvolil téma Cena bezpečí. Novinkou bude soutěžní kategorie určená projektům ve virtuální realitě a rozšířený debatní program. Dvacátý pátý ročník Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět se uskuteční od 22. března do 2. dubna ve 28 městech po celé České republice. V Táboře festival proběhne od 22. do 26. března 2023. Vybrané filmy budou po skončení festivalu dostupné ke zhlédnutí na platformě Jeden svět online.

Letos proběhne 25. ročník Jednoho světa, který se za dobu své existence rozrostl v největší akci svého druhu na světě. V Táboře se festival uskuteční již podevatenácté. „Diváci letošního ročníku mohou očekávat jako vždy skvělé světové a české dokumenty se zajímavými hosty, ale navíc i dokumenty ve virtuální realitě. Abychom vše stihli, festival jsme oproti předchozím rokům prodloužili o další den, snímky uvedeme v táborském kině a divadle, v klubu Bejváku, baru Sklep a kavárně Jednota. Program je prostě velmi pestrý, a to včetně promítacích míst,“ popisuje hlavní koordinátorka festivalu v Táboře Lucie Šebánková.

Festival, který znovu proběhne v březnovém termínu, nese podtitul Cena bezpečí. „Všemi filmy letošního ročníku prostupuje téma nejistoty a hledání bezpečí. Ať už jde o pocity finančního zajištění, rodinného zázemí, anebo jistoty garantované státem, pro každého z nás tato spojení znamenají něco jiného. I cena, kterou jsme za bezpečí ochotni platit, je pro každého jiná. Sloganem Cena bezpečí bychom proto chtěli přimět publikum napříč ČR k zamyšlení a vzájemnému respektu k různorodým projevům strachu,“ říká ředitel festivalu Jeden svět Ondřej Kamenický.

Kompletní program festivalu a jeho mezinárodní a české hosty a hostky vám představíme ve středu 1. března 2023.

Podrobnosti o festivalu a materiály ke stažení najdete na webu www.jedensvet.cz/tabor nebo Facebooku a Instagramu festivalu.


Kontakty pro média:

Ing. Bc. Lucie Šebánková, koordinátorka festivalu Jeden svět v Táboře

e-mail: sebankova@cheiront.cz

mobil: +420 775 959 236


Mám odvahu darovat Darovat zde