V Táboře poprvé proběhla PechaKucha Night. Diváci i řečníci byli nadšení

V úterý 7. března se od 19:00 v táborském kině Svět uskutečnila premiéra celosvětově populárního formátu PechaKucha Night. Na pódiu vystoupila řada inspirativních řečníků v netradičním formátu 20x20. Výtěžek z akce byl věnován na dobročinné účely.


Pecha Kucha [peča kuča] je společenská akce původem z Japonska. Aktuálně se pořádá ve více než 1 200 městech po celém světě. Je specifická svým netradičním formátem 20x20. Každý vystupující má k dispozici prezentaci s 20 slajdy a na každý slajd má 20 sekund. Díky tomu je celý večer velmi svěží a řečníci se na pódiu plynule střídají.


Zpěvák, dělník kultury i šéfkuchař


I přesto, že se PechaKucha v Táboře konala poprvé, na akci dorazilo přes 120 lidí. Diváky přilákal pestrý výběr řečníků. Na pódiu se o svůj životní příběh a cestu k úspěchu podělili šéfkuchař Martin Svatek, zakladatelka kavárny Jednota Lenka Greň, boxerka Věra Kubíčková z KBC Tábor nebo zástupci hudebního festivalu Mighty Sounds.


“Samotné vystoupení hodnotím jako velký sprint, při kterém není čas ohlížet se na bezvýznamné detaily typu: mluv pořádně do mikrofonu. Ulevilo se mi, když jsem z publika slyšel smích a potlesk. Byla to zkušenost k nezaplacení,” popsal ředitel táborské neziskové organizace Cheiron Roman Varga, další řečník na PechaKucha Night.


Na jevišti kina Svět o své závislosti na alkoholu a léčbě promluvil frontman kapely Nebe Petr Harazin, který všem zahrál píseň KVIT z filmu Abstinent. Své řemeslo také představili zakladatelé firmy na české dřevěné výrobky do kuchyně UBRD, producent pražského klubu Rock Café a “dělník kultury” Šimon Blaschko nebo cestovatel a filantrop Peter Chalupianský.


“Vystupovat na první táborské PechaKucha Night byl velký zážitek nejen z pozice řečníka, ale i diváka. Za jeden večer jsem poznal spoustu zajímavých osobností z Tábora i celé republiky. Jejich příběhy mě v mnohém inspirovaly,” dodal Chalupianský.


Pechu Kuchu v Táboře pořádal Cheiron a veškerý výtěžek z prodeje vstupenek bude využit na provoz organizace, která v Táboře již více než 25 let nabízí bezpečný prostor pro děti, mladé lidi a rodiny. Další PechaKucha Night se uskuteční na podzim.


Cheiron zároveň v Táboře pořádá dokumentární festival s lidskoprávní tematikou Jeden svět. V termínu od 22. do 26. března se tak v našem městě můžete těšit na zajímavé filmy, diskuze a hosty.

Mám odvahu darovat Darovat zde